Health Fit، پلتفرم مرتبط با سلامت گوگل که به زودی راه‌اندازی می‌شود

جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
گوگل دوست ندارد در هیچ زمینه‌ای از اپل جا بماند! در همین راستا غول جستجوگر اینترنتی دنیا قصد دارد تا پلتفرم اختصاصی خود را برای ذخیره‌سازی اطلاعات مربوط به فعالیت‌های ورزشی و سلامت کاربر، راه‌اندازی کند. گفته می‌شود این پلتفرم با عنوان Health Fit شناخته خواهد شد.
تبلیغات

فوربس گزارش کرده است که گوگل در حال راه‌اندازی سرویس جدیدی به نام Google Fit است که اطلاعات را از لوازم جانبی مرتبط با سلامت مانند دستبندهای ورزشی یا ساعت‌های هوشمند دریافت کرده و سپس در یک نرم‌افزار جامع ترکیب کرده و به نمایش در می‌آورد.

هنوز مشخص نیست که این امکانات در نسخه بعدی اندروید اضافه خواهند شد؛ یا در قالب یک اپلیکیشن مستقل و از طریق گوگل پلی، در اختیار کاربران ابزارهای اندرویدی قرار خواهد گرفت. اما می‌توان به خوبی متوجه شد که Health Fit در واقع پاسخی است به اپلیکیشن HealthKit اپل که به عنوان بخشی از iOS 8 ارائه می‌شود. هر دو سرویس اپل و گوگل قرار است با گجت‌های پوشیدنی مرتبط با سلامت مانند دستبند ورزشی Nike سازگار باشند.

گفته می‌‌شود که پلتفرم سلامت گوگل با فرم‌ورک اختصاصی خود سامسونگ که با نام SAMI شناخته می‌شود، سازگار خواهد بود.

از طرفی گوگل چندی پیش از سیستم‌عامل اختصاصی Android Wear برای ساعت‌های هوشمند و گجت‌های پوشیدنی پرده برداشت و اولین محصولات مجهز به این سیستم‌عامل، دو ساعت هوشمند Moto 360 و LG G Watch بودند. بدون شک پلتفرم Health Fit به خوبی با سیستم‌عامل Android Wear یکپارچه خواهد شد تا اطلاعات ورزشی کاربر از طریق گجت‌های مجهز به این سیستم‌عامل گردآوری شوند.

در گزارش فوربس آمده است که گوگل نیز همچون اپل قصد دارد APIهای مربوط به Health Kit را در Google I/O معرفی کرده و در اختیار توسعه‌دهندگان اندروید قرار دهد تا بتوانند از آن در نرم‌افزارهای خود استفاده کنند. کنفرانس Google I/O تا حدود ۱۰ روز دیگر برگزار خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات