جهرمی برای قطعی اینترنت در زمان قطع برق عذرخواهی کرد

دوشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰
مطالعه 3 دقیقه
با شروع مجدد قطع برق در کشور، دسترسی به اینترنت برای کاربران زیادی با مشکل مواجه شده است. وزیر ارتباطات بابت این مشکل از مردم عذرخواهی کرد.

موج جدید قطع برق در کشور پس از یک‌ ماه دوباره آغاز شده و تنها دیروز (۱۳ تیرماه) مناطق زیادی در تهران شاهد سه مرتبه قطع‌ شدن برق بودند. به‌ دنبال قطع مکرر و خارج از زمان‌بندی، دسترسی به اینترنت هم با مشکل مواجه شده است. باتری اضطراری سایت‌های BTS اپراتورها تنها برای دو ساعت محدود شارژ دارد و برای شارژ مجدد آن به ۸ تا ۱۵ ساعت زمان نیاز است.

با اینکه در ابتدای خردادماه نیز سازمان تنظیم مقررات در واکنش به اختلال اینترنت و شبکه تلفن همراه، اپراتورها را ملزم کرد تا امکانات دیزل ژنراتور و باتری‌های پشتیبان برای تأمین برق آنتن‌ها و سایت‌های BTS را تقویت کرده و در صورت نیاز، کمبود یا اختلال در باتری‌ها را رفع کنند؛ اپراتورها همان زمان در پاسخ گفته بودند باتری‌های پشتیبان سایت‌هایشان به دلیل قطعی‌های مکرر توان نگه‌داری شارژ را ندارند و این قطعی‌ها در حال تخریب تجهیزات آن‌ها هم است؛ هرچند برخی اپراتورها (همچون شرکت مخابرات) هم گفتند به دلیل مشکلات مالی، اصلا توان تهیه این تجهیزات را ندارند.

حال وزیر ارتباطات، به اعتراض یک کاربر در همین زمینه واکنش نشان داده است. این کاربر اظهار کرده که کلیه BTS-های مخابراتی دارای UPS هستند و اگر نیستند باید علت داشته باشد؛ او افزود آیا نباید شرکت‌ها باید برای عدم وجود آنتن در زمان قطع برق پاسخگو باشند؟ محمدجواد آذری جهرمی در توییتی نوشت:

البته وزیر ارتباطات در زیر توییت خود به پاسخ‌ دادن به سؤالات کاربران ادامه داده و در مورد قطع بیش از دو ساعت برق در کشور نوشته است:

آذری جهرمی اضافه کرد:

وزیر ارتباطات دلایل کمبود منابع را هم، در مقام ‏اول، تحریم‌ها عنوان کرد که مانع بزرگ جذب سرمایه‌گذاری خارجی هستند. وی افزود:

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود