هشتمین همایش بانکداری الکترونیک برگزار شد

هشتمین همایش بانکداری الکترونیک برگزار شد

هشتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با موضوع انقلاب بلاک‌چین، نهم و دهم بهمن‌ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود.

هشتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، قائم مقام بانک مرکزی، رییس پژوهشکده پولی و بانکی و کارشناسان حوزه‌ی خدمات انفورماتیک، فین‌تک و بلاک‌چین برگزار شد. علاوه‌بر همایش، نمایشگاهی با حضور بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و شرکت‌های فعال در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات بانکی برگزار می‌شود که شرکت‌کنندگان به معرفی محصولات و توانمندی‌های خود می‌پردازند.

فناوری زنجیره‌ی بلوک و دفاتر توزیع‌شده، رمزارزها، سامانه‌های پرداخت جایگزین، فناوری‌های مالی، پرداخت و بانک‌داری باز، تقلب، پولشویی، کلاهبرداری و روش‌های مقابله با آن و تحول دیجیتال از محورهای اصلی همایش هشتم در نظر گرفته شده است.

همچنین جشنواره‌ها و مسابقات مختلفی در طول همایش برگزار شده و بانک‌ها و شرکت‌های برتر نوآور با رعایت سه معیار نوآوری، کاربردی و سودآوری بالقوه انتخاب می‌شوند. از دیگر اهداف هشتمین همایش بانکداری الکترونیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تبیین و بررسی روندهای صنعت بانکداری و پرداخت با استفاده از فناوری‌ بلاک‌چین
  • تبیین و بررسی کلان روندهای بین‌المللی بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت 
  • تبیین و بررسی تحولات ایجادشده در حوزه‌ی فناوری اطلاعات با فناوری بلاک‌چین 
  • بررسی و تبیین موانع و چالش‌های پیش روی صنعت بانکداری و پرداخت 
  • تبیین و بررسی تحولات ایجادشده در حوزه‌ی ارزرمزها 
  • تبیین و بررسی فضای جدید کسب‌وکار مالی
منبع ایبنا
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده