رفع فیلتر توئیتر ناکام ماند؛ اینستاگرام فیلتر نمی‌شود

رفع فیلتر توئیتر ناکام ماند؛ اینستاگرام فیلتر نمی‌شود

رئیس کمیته‌ی ارتباطات مجلس در حاشیه‌ی بیست‌و‌چهارمین نمایشگاه الکامپ اعلام کرد که رفع فیلتر توییتر با پاسخ منفی دادستانی مواجه شد.

رمضانعلی سبحانی‌فر، رئیس کمیته‌ی ارتباطات مجلس طی یک نشست خبری در ساعت‌های پایانی برگزاری نمایشگاه الکامپ ۲۴ اعلام کرد که با توجه به قابل کنترل‌تر بودن توئیتر نسبت به تلگرام و با هدف فراهم‌کردن امکان تعامل مردم در یک فضای مجازی، رفع فیلتر این شبکه در دستور کار کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه قرار گرفت و به امضای ۶ وزیر و دو نماینده‌ی عضو کارگروه فیلترینگ رسید؛ اما این موضوع با پاسخ منفی دادستانی، منتفی شد. 

سبحانی‌فر در تکمیل صحبت‌های خود گفت:

قوه‌ی قضاییه به ما اعلام کرده است که این موضوع با حکم دادگاه انجام شده و قابل طرح در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه نیست. بنابراین ما وظیفه‌ی خود را از این بابت انجام داده‌ایم و از این پس مدعی‌العموم درصورت صلاح‌دید می‌تواند به موضوع رفع فیلتر ورود کند.

 رئیس کمیته‌ی ارتباطات مجلس همچنین اعلام کرد که فیلتر شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام در این کارگروه مطرح نشده است و قرار نیست که در فعالیت این شبکه‌ی اختلالی ایجاد شود. سبحانی‌فر درباره‌ی جلسه‌ای که قرار بود در مجلس در خصوص USSD-ها برگزار شود، گفت:

با توجه به این که بانک مرکزی ادامه‌ی کار USSD را پذیرفت، دیگر جلسه موضوعیتی نداشت و لغو شد.

رئیس کمیته‌ی ارتباطات مجلس شورای اسلامی با بیان این که کمبودی در زیرساخت‌های دولت الکترونیکی نداریم، گفت:

اکنون بحث اصلی اتصال دستگاه‌ها به مرکز ملی تبادل اطلاعات است. تاکنون ۱۰۵ دستگاه به این سامانه متصل شده‌اند و بقیه‌ی دستگاه‌ها نیز برای تکمیل زنجیره‌ی ارائه‌ی خدمات دولت الکترونیکی باید به آن بپیوندند.

سبحانی‌فر تاکید کرد که از جمله دستگاه‌های مهمی که هنوز به این سامانه متصل نشده، نیروی انتظامی است که به تنهایی ۱۸ درصد خدمات حاکمیتی به مردم را ارائه می‌کند.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده