از آخر فروردین همه برندها مشمول رجیستری می‌شوند

دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
طی چندین مرحله برخی از برندها تحت پوشش طرح رجیستری قرار گرفت و حالا قرار است از اواخر ماه جاری باقی برندهای موبایلی نیز مشمول این طرح شوند.
تبلیغات

دیروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه از اوایل اردیبهشت ماه گوشی‌های برند سامسونگ مشمول طرح رجیستری می‌شوند، این در حالی است که عرضه‌ی گوشی‌های گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس با تحت پوشش قرار گرفتن برندهای هواوی، نوکیا، سونی، شیائومی و تکنو، همزمان شد و پرچمداران سامسونگ هم مشمول این طرح شدند.

حالا پس از چندین ماه و اجرای مراحل مختلف این طرح، ظاهرا قرار است کلیه گوشی‌های برند سامسونگ که بیش از ۵۰ درصد سهم بازار را دارد به همراه سایر برندها شامل ZTE ،HTC ایسوس، CAT، لنوو، مایکروسافت و آلکاتل نیز مشمول این طرح شوند.

با اجرایی شدن طرح و مشمول شدن همه‌ی برندها به کاربران توصیه می‌شود که هنگام خرید دقت کنند و با شماره‌گیری کد دستوری #۷۷۷۷* شناسه بین‌المللی (IMEI) گوشی را استعلام کنند و اگر پاسخ آن مثبت بود با اطمینان از قانونی بودن گوشی، آن را خریداری کنند. همچنین کاربران هنگام خرید گوشی علاوه بر استعلام IMEI، باید دقت کنند روی جعبه یا کارت گارانتی، کد فعال‌سازی گوشی درج شده باشد و درصورت نبودن کد فعال‌سازی از خرید گوشی خودداری کنند.

فرایند دیگری که خریداران باید انجام دهند فعال‌سازی گوشی است، هر مشترک پس از روشن کردن گوشی با استفاده از کد فعال‌سازی درج شده روی جعبه گوشی یا کارت گارانتی از طریق کد #۷۷۷۷* با انتخاب گزینه دوم با عنوان "فعال‌سازی" با وارد کردن شناسه IMEI گوشی و شماره سیم‌کارتی که از آن روی این گوشی استفاده خواهد شد و کد فعال‌سازی، گوشی خود را فعال کند. پس از آن کاربر پیغامی را با این مضمون که در حال فعال‌سازی چه نوع گوشی با چه مشخصاتی است دریافت می‌کند که درصورت تائید کاربر گوشی در شبکه برای وی فعال می‌شود.

یکی دیگر از فرایندهای ضروری که کاربران باید از آن اطلاع داشته باشند فرایند "انتقال مالکیت" است که این فرایند برای خرید و فروش گوشی‌های دست دوم پیش‌بینی شده و فروشنده می‌بایست از طریق #۷۷۷۷* گزینه انتقال مالکیت را انتخاب کرده و با وارد کردن شماره تلفن و IMEI ، مالکیت گوشی را به خریدار انتقال دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات