گوشی‌ های نوکیا و هواوی از شنبه رجیستر می‌شوند

 گوشی‌ های نوکیا و هواوی از شنبه رجیستر می‌شوند

بر اساس گزارش سازمان تنظیم مقررات، گوشی‌های نوکیا و هواوی از شنبه، ۱۹ اسفند ماه در لیست برندهای مشمول طرح رجیستری قرار می‌گیرند.

پس از اجرای طرح رجیستری و ثبت و شناسه‌دار کردن برندهای اپل، موتورولا، بلک‌بری و گوگل پیکسل، حالا دو برند نوکیا و هواوی قرار است از روز شنبه ۱۹ اسفند ماه مشمول اجرای این طرح قرار گیرند. بر این اساس خریداران گوشی‌های برندهای مذکور از این تاریخ باید پس از خرید از صحت اصالت گوشی مطمئن شده و مطابق با دستورالعمل رجیستری نسبت به فعال سازی و ثبت گوشی خود در شبکه ارتباطی کشور اقدام کند.

بر اساس اعلام پیش از این سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دارندگان گوشی‌های نوکیا و هواوی تا پایان ساعت ۲۴ روز ۱۸ اسفند ماه مشمول اجرای این طرح نمی‌شوند و گوشی آنها حتی بدون ثبت شناسه در شبکه ارتباطی کشور سرویس می‌گیرد، اما از بامداد روز ۱۹ اسفند ماه ورود هر گونه گوشی از این دو برند مشمول رجیستری شده و باید ثبت شناسه آن صورت گیرد، در غیر این صورت پس از یک ماه از زمان اعلام شده سرویس‌دهی این گوشی‌ها از شبکه خارج می‌شود.

طرح رجیستری از آذر ماه امسال اجرایی شده است و گوشی‌هایی که بر اساس زمان‌بندی اعلام شده، شناسه آنها در شبکه‌ی گمرک و شبکه ارتباطی کشور مطابقت داده نشد از دسترس خارج شده است.

آخرین آمار رگولاتوری از قطع حدود ۵۰ هزار دستگاه گوشی در راستای اجرای طرح رجیستری حکایت دارد.

از ۲۶ اسفند ماه نیز دو برند سونی و تکنو به این طرح افزوده شود.


منبع مهر

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید