سیستم عامل Windows مخصوص تبلت تا پیش از 2012 ارائه نخواهد شد

سیستم عامل Windows مخصوص تبلت تا پیش از 2012 ارائه نخواهد شد

یک منبع معتبر گزارش داده است که مایکروسافت در نظر ندارد تا پیش از سال 2012 میلادی، سیستم عامل جدید خود را که مخصوص تبلت است، ارائه کند. اگر این خبر واقعیت داشته باشد، مایکروسافت از رقیبانش یعنی Google و Apple بسیار  عقب خواهد ماند.

به نقل ازBloomberg BusinessWeek کمپانی Apple نسل دوم iPad های خود را عرضه کرده و این در حالی است که هر هفته شاهد یک تبلت Honeycomb جدید هستیم. ولی مایکروسافت که از این قافله عقب مانده اعلام کرده: قصد ندارد به این زودی سیستم عامل جدید خود را که مخصوص تبلت است عرضه کند.

پیشبینی که ما در مورد این اقدام مایکروسافت کرده بودیم از این خبر ناشی می شود که شنیده ایم Dell قصد دارد تبلتی با نام Peju Slate را در سال 2012 با سیستم عامل Windows8 ارائه کند. می توانید صحت این تاریخ را در جدولی که در عکس موجود در این لینک نمایش داده شده مشاهده کنید.

تصمیم مایکروسافت برای ساخت سیستم عامل مخصوص تبلتی که با پردازنده ARM سازگار باشد، زمانی شکل جدی تری به خود گرفت که مایکروسافت موفقیت اپل را در فروش تبلت iPad مشاهده کرد. iPad اولین مدلی بود که دارای سیستم عامل مخصوص تبلت بود.

در حال حاضر تبلت هایی که دارای سیستم عامل Windows7 هستند، فروش خوبی ندارند. اگر هم Windows 8 یا سیستم عامل مخصوص تبلت شرکت مایکروسافت تا سال 2012 ارائه نشود، باید با نسل سوم iPad و Galaxy نسل دوم Xoom و TouchPad رقابت کند.

بنابراین اگر قصد خرید تبلتی با سیستم عامل Windows مخصوص Tablet دارید باید تا سال 2012 صبر کنید و یا به تبلت ها و سیستم عامل های موجود بسنده کنید.

منبع:TrustedReviews

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید