سیستم عامل ویندوز مخصوص تبلت تا پیش از 2012 ارائه نخواهد شد

شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۴:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
یک منبع معتبر گزارش داده است که مایکروسافت در نظر ندارد تا پیش از سال 2012 میلادی، سیستم عامل جدید خود را که مخصوص تبلت است، ارائه کند. اگر این خبر واقعیت داشته باشد، مایکروسافت از رقیبانش یعنی Google و Apple بسیار عقب خواهد ماند.
تبلیغات

به نقل ازBloomberg BusinessWeek کمپانی Apple نسل دوم iPad های خود را عرضه کرده و این در حالی است که هر هفته شاهد یک تبلت Honeycomb جدید هستیم. ولی مایکروسافت که از این قافله عقب مانده اعلام کرده: قصد ندارد به این زودی سیستم عامل جدید خود را که مخصوص تبلت است عرضه کند.

پیشبینی که ما در مورد این اقدام مایکروسافت کرده بودیم از این خبر ناشی می‌شود که شنیده ایم Dell قصد دارد تبلتی با نام Peju Slate را در سال 2012 با سیستم عامل Windows8 ارائه کند. می‌توانید صحت این تاریخ را در جدولی که در عکس موجود در این لینک نمایش داده شده مشاهده کنید.

تصمیم مایکروسافت برای ساخت سیستم عامل مخصوص تبلتی که با پردازنده ARM سازگار باشد، زمانی شکل جدی تری به خود گرفت که مایکروسافت موفقیت اپل را در فروش تبلت iPad مشاهده کرد. iPad اولین مدلی بود که دارای سیستم عامل مخصوص تبلت بود.

در حال حاضر تبلت هایی که دارای سیستم عامل Windows7 هستند، فروش خوبی ندارند. اگر هم Windows 8 یا سیستم عامل مخصوص تبلت شرکت مایکروسافت تا سال 2012 ارائه نشود، باید با نسل سوم iPad و Galaxy نسل دوم Xoom و TouchPad رقابت کند.

بنابراین اگر قصد خرید تبلتی با سیستم عامل ویندوز مخصوص تبلت دارید باید تا سال 2012 صبر کنید یا به تبلت ها و سیستم عامل های موجود بسنده کنید.

منبع:‌TrustedReviews

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات