آیپد در آینده می‌تواند در نقش نمایشگر دوم دستگاه‌های مجهز به macOS ظاهر شود

چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰
مطالعه 3 دقیقه
ظاهرا اپل هم‌اکنون روی ویژگی جدیدی برای macOS کار می‌کند تا به‌واسطه‌ی آن، دستگاه‌های مجهز به این سیستم‌عامل بتوانند از آیپد به‌عنوان نمایشگر ثانویه بهره بگیرند.
تبلیغات

براساس ادعاهای جدید وب‌سایت 9to5mac، اپل از مدتی پیش کار روی ویژگی جالبی را برای مک OS آغاز کرده است. این ویژگی امکان می‌دهد آیپد را با دستگاه‌های مبتنی بر این سیستم‌عامل جفت کنید تا از آن به‌عنوان نمایشگر ثانویه‌ی مک بهره بگیرید. این قابلیت جدید که فعلا کدنامش Sidecar است، احتمالا پاییز امسال با نسخه‌ی ۱۰.۱۵ سیستم‌عامل مک دردسترس کاربران قرار می‌گیرد. 

البته، کاربران اپل از مدت‌ها پیش می‌توانستند با بهره‌گیری از Luna Display و Duet Display آیپد خودشان را به نمایشگر ثانویه‌ی مک تبدیل کنند. دو وب‌سایت یادشده راهکارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری جالبی برای عملی‌کردن این کار دراختیار کاربران آیپد قرار می‌دهند که ازطریق آن‌ها می‌توان پنجره‌های مختلف بازشده در مک را به آیپد منتقل کرد و از این تبلت به‌عنوان نمایشگر خارجی بهره گرفت.

ظاهرا اپل سرانجام تصمیم گرفته خودش به‌صورت رسمی این ویژگی را دردسترس کاربرانش قرار دهد تا ‌آن‌ها دیگربه Luna Display و Duet Display نیازی نداشته باشند. اتخاذ این تصمیم می‌تواند کاربران مک را به تهیه‌ی آیپد ترغیب کند و بدین‌ترتیب، روی فروش تبلت اپل هم تأثیر مثبت بگذارد. 

آیپد پرو 11 2018 اپل / Apple iPad Pro 11 2018

گزارش‌ها می‌گویند اپل قصد دارد تاحدممکن فرایند استفاده از آیپد به‌عنوان نمایشگر ثانویه‌ی مک را ساده کند تا کاربر سردرگم نشود. طبق آنچه منابع 9to5mac دراختیار این وب‌سایت قرار داده‌اند، اپل این ویژگی را در گوشه‌ی تمامی پنجره‌های باز قرار خواهد داد تا به‌سادگی هرچه‌تمام‌تر کاربران بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. درواقع، قرار است این ویژگی ازطریق همان گزینه‌ی سبزرنگ گوشه‌ی پنجره‌ها دردسترس باشد که آن‌ها را ماکسیمایز می‌کند. کاربر می‌تواند با نگه‌داشتن آن گزینه، پنجره‌ی بازشده در مک را به آیپد انتقال دهد. 

به‌طور پیش‌فرض اپلیکیشن‌های مختلف در حالت ماکسیمایز روی آیپد ظاهر خواهند شد؛ ازاین‌رو، احتمال می‌دهیم کاربر بتواند چندین پنجره را به آیپد بفرستد تا هرکدام از آن‌ها بخشی از نمایشگر تبلت اپل را ازآنِ خود کنند. البته، امکان انجام این کار هنوز مشخص نشده و صرفا درحد حدس‌و‌گمان است.

شک نداریم طراحان گرافیک قرار است عاشق این ویژگی شوند؛ زیرا آنان خواهند توانست ازطریق اپل‌پنسل از مک استفاده کنند؛ مثلا کاربر می‌تواند پنجره‌ی فتوشاپ را از مک به آیپد منتقل کند و سپس، ازطریق اپل‌پنسل سوژه‌ی دلخواهش را طراحی کند. 

قابلیت Sidecar احتمالا فقط به آیپد محدود نخواهد بود و با نمایشگرهای اکسترنال استاندارد هم سازگاری خواهد داشت. این قابلیت قطعا می‌تواند مدیریت پنجره‌ها را ساده‌تر کند. کاربر به‌راحتیِ یک کلید خواهد توانست پنجره‌هایش را درصورت نیاز به آیپد منتقل کند.

همچنین، منبع این شایعه می‌گوید اپل کار روی میان‌برهای تغییراندازه‌ی پنجره‌های مشابه ویندوز را برای مک آغاز کرده است. برای مثال، با فعال‌سازی این میان‌بر‌ها، کاربر مک می‌تواند یک پنجره را به بخش کناری تصویر بکشد تا به‌صورت خودکار نیمی از صفحه را پر کند. 

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی این قابلیت چیست و فکر می‌کنید چقدر کاربردی خواهد بود؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات