آیپد پرو 2018 با دوربین TrueDepth رؤیت شد

آیپد پرو 2018 با دوربین TrueDepth رؤیت شد

در آستانه‌ی برگزاری رویداد ۳۰ اکتبر اپل برای رونمایی از آیپد پرو ۲۰۱۸، تصویر جدید منتسب به این تبلت لو رفته است که استفاده از دوربین TrueDepth را در آن نشان می‌دهد.

ایوان بلس که سابقه‌ی درخشانی در لو دادن اطلاعات مربوط به دستگاه‌های معرفی‌نشده دارد، ساعاتی پیش تصویر منتسب به نسل جدید آیپد پرو اپل را به‌اشتراک گذاشت که در حاشیه‌ی بالای نمایشگر آن، دوربین TrueDepth به‌چشم می‌خورد. این تصویر باری دیگر مهر تاییدی بر شایعه‌های اخیر مبنی بر نبود بریدگی در بالای نمایشگر آیپد پرو جدید، می‌زند.

اگر این تصویر واقعا مربوط به Apple iPad Pro 2018 باشد، می‌توان گفت که این تبلت جدید قرار است در بخش بالایی‌اش از دوربین TrueDepth بهره بگیرد. نکته‌ی جالب توجه این است که طبق تصویر منتشرشده، حاشیه‌ی بالایی نمایشگر این دستگاه، قطری هم‌اندازه با حاشیه‌های پایین، چپ و راست آن دارد.

در مدل‌های قبلی تبلت آیپد پرو، همواره شاهد حاشیه‌های بالا و پایین به‌نسبت بزرگی بودیم؛ حال به لطف حاشیه‌ی کوچک‌تر، فضای بیشتری برای استفاده از تاچ آی‌دی و دوربین سلفی در اختیار دستگاه قرار گرفته است؛ با این‌وجود نباید فراموش کنیم که این دو ویژگی، به لطف دوربین TrueDepth، کاملا منسوخ شده‌اند.

از مدت‌ها قبل شایعه‌های مختلفی را شنیده بودیم که بر اساس آن‌ها اپل قصد دارد امسال تغییری محسوس در تبلت‌هایش ایجاد کند و برخلاف سال‌های قبل، به‌جای استفاده از تاچ‌ آی‌دی، در آن‌ها از فیس آی‌دی بهره بگیرد. البته واکنش‌ها به این ماجرا متفاوت بوده است؛ عده‌ای این کار را می‌پسندند و برخی دیگر علاقه‌ی چندانی به آن ندارند.

آیپد پرو 2018 اپل / Apple iPad Pro 2018

اوایل سال ۲۰۱۸ بود که در تصاویری غیررسمی، شاهد طراحی بدون حاشیه‌ی آیپد پرو ۲۰۱۸ و عدم بهره‌گیری آن از تاچ آی‌دی بودیم. علاوه‌بر این، چند روز پیش در شایعه‌ای دیگر اعلام شد که لبه‌های بدنه‌ی این تبلت جدید، طراحی مسطح شبیه به آیفون ۵ دارد.

کارشناسان معتقدند که آیپد پرو ۲۰۱۸ قرار است در دو مدل جداگانه با نمایشگرهای ۱۰.۵ و ۱۲.۹ اینچ در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد و برای پردازش تسک‌ها از پردازنده‌ی جدید و قدرتمند ای ۱۲ بایونیک بهره‌مند باشد. علاوه‌بر حضور فیس آی‌دی در این تبلت، انتظار می‌رود که اپل، درگاه آن را از لایتنینگ به USB-C تغییر دهد. در ضمن گفته می‌شود که طراحی کلی اپل پنسل با تغییراتی روبه‌رو شده است.

رویداد ویژه‌ی اپل امروز عصر برگزار خواهد شد. زومیت قصد دارد به‌رسم سال‌های گذشته، پوشش ویدیویی و متنی جامعی را از این رویداد ارائه دهد. در آستانه‌ی برگزاری این رویداد مهم، بد نیست نگاهی به این مقاله بیاندازید.

منبع appleinsider
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده