طراحی آیپد پرو 2018 یک روز قبل از معرفی فاش شد

دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
مطالعه 2 دقیقه
9to5mac یک روز قبل از کنفرانس اپل، جزییات طراحی آن را به کمک آیکون جدید موجود در آخرین نسخه بتای iOS فاش کرده است. در ادامه با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

مشابه آیکون جدید موجود در آخرین نسخه بتای iOS را در پنجمین بتای آی‌اواس ۱۲ نیز دیده بودیم. این آیکون، آیپد جدید را بدون دکمه‌ی هوم، با گوشه‌های گرد و بدون بریدگی نمایشگر نشان می‌داد اما برای استفاده در بخش ویجت باتری طراحی شده بود؛ در نتیجه اطلاعات زیادی درباره‌ی دستگاه نشان نمی‌داد. 

اما اکنون به کمک آیکون موجود در آخرین نسخه بتای iOS به اطلاعات بیشتری در مورد آیپد پرو ۲۰۱۸ پی بردیم که انتظار داریم در جریان کنفرانس سه‌شنبه بروکلین اعلام شود. این آیکون، آیپد را با گوشه‌های گرد بدون دکمه‌ی هوم و بدون بریدگی نمایشگر نشان می‌دهد.

نکته جالب در مورد این آیکون این است که قاب‌ها در مقایسه با آیفون‌های جدید بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسند. این موضوع می‌تواند به‌دلیل چگونگی طراحی آیکون باشد، گاهی اوقات خوانایی خطوط ضخیم‌تر در اندازه های کوچک بهتر است؛ یعنی مشابه چیزی که سال گذشته در آیفون X دیدیم.

نکته جالب دیگر این است که کلید پاور هنوز در بالای صفحه قرار دارد. این در حالی است که آیفون‌های جدید دارای یک کلید جانبی هستند که برای فراخوانی سیری، گرفتن اسکرین‌شات و خاموش کردن دستگاه با استفاده از کلیدهای ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قرار گرفتن کلید پاور در بالای صفحه می‌تواند فقط یک تصمیم طراحی برای آیپد جدید باشد، از طرفی نیز می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این باشد که آیپد جدید پایان‌دهنده‌ی استفاده از کلید جانبی در محصولات اپل است.

در هر صورت آنچه جزییات به روشنی بیان می‌کنند، این است که ما شاهد یک بازطراحی بزرگ برای آیپد پرو جدید در کنفرانس سه شنبه Apple خواهیم بود.

همراهان گرامی زومیت می توانید سه شنبه ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران با زومیت و پوشش کامل این مراسم همراه باشید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات