کاهش فروش جهانی تبلت کماکان ادامه دارد

جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
تحلیلگران بازار انتظار دارند که روند کاهش فروش جهانی تبلت همچنان ادامه داشته باشد. آیپد اپل تحت تاثیر این موج قرار نگرفته است.
تبلیغات

براساس آخرین اطلاعات منتشر‌شده از سوی Digitimes در حوزه‌ی بررسی و تحقیق در مورد وضعیت بازار، به‌نظر می‌رسد هرسال به‌شکل عجیبی، شاهد کاهش فروش اکثر تبلت‌ها هستیم.

پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۴ میلیون دستگاه تبلت به‌فروش برسد. این در حالی است که انتظار می‌رود رقم فروش در سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ در حدود ۱۲۰ میلیون دستگاه باشد. پیشتر نیز IDC گزارش کرده بود که آمار فروش تبلت ها برای هشتمین فصل متوالی کاهش یافته است. 

آیپد پرو 10.5 / ipad pro 10.5

یکی از بزرگترین دلایل بروز چنین وضعیتی، عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند با نمایشگر بزرگ به بازار است، که می‌تواند تاثیر زیادی بر کاهش فروش تبلت‌های کوچکتر داشته باشد. این روزها، به‌راحتی می‌توان گوشی هوشمند مناسبی با نمایشگر در حدود ۷ اینچ خریداری کرد. درنتیجه انتظار می‌رود که هر سال با کاهش ۲ تا ۳ درصدی در میزان فروش تبلت در بازار جهانی روبرو باشیم. هرچند پیشتر گفته شده بود رشد فروش تبلت های هواوی و اپل در میان رکود دنباله‌دار بازار تبلت‌ها، همچنان ادامه دارد.

شرکت‌ها نیز ظاهرا همان استراتژی‌های قبلی خود را ادامه می‌دهند و درصدد هستند برای مبارزه و پیروزی موفقیت‌آمیز در بازار رقابتی تبلت‌های شناخته‌شده‌ی اندرویدی، قیمت محصول نهایی را کاهش دهند. این اعتقاد وجود دارد که سهم بازار فروش تبلت‌ها بین ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش پیدا می‌کند. ظاهرا در چنین وضعیتی، تنها تبلت‌های با ابعاد بیش از ۹ اینچ می‌توانند رشدی را در فروش خود تجربه کنند. با این حال، به‌نظر می‌رسد که آیپد اپل زیاد تحت تاثیر وضعیت بازار قرار نگرفته است. با توجه به قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه‌ی آیپد Apple و همچنین طول عمر بیشتر محصولات اپل نسبت به محصولات مشابه اندرویدی، کاربرانی که قصد خرید تبلت دارند به‌سراغ محصولات اپل می‌روند. درنتیجه با وجود کاهش فروش تبلت در بازار جهانی، آیپد اپل زیاد تحت تاثیر این وضعیت قرار نگرفته است. براساس گزارشی که اوایل سال ۲۰۱۸ منتشر شد، اپل جایگاه نخست فروش تبلت در سه‌ماهه‌ی آخر سال ۲۰۱۷ را به‌ خود اختصاص داد

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات