اولین استودیوی فیلم‌سازی در فضا سال ۲۰۲۴ ساخته خواهد شد

جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
ایستگاه فضایی بین‌المللی قرار است تا دسامبر ۲۰۲۴ به ماژولی مجهز شود که میزبان استودیوی فیلم‌سازی و سالن ورزشی خواهد بود.
تبلیغات

پروژه‌ی ساخت اولین استودیوی فیلم‌سازی در ایستگاه فضایی بین‌المللی قرار است توسط شرکت سرگرمی فضایی (Space Entertainment Enterprise) تا دسامبر ۲۰۲۴ انجام شود. این شرکت یکی از تولیدکنندگان فیلمی با بازی تام کروز است که بخشی از آن قرار است در فضا فیلم‌برداری شود.

استودیوی فیلم‌سازی SEE-1 در فضا میزبان ساخت تولیدات تلویزیونی و سینمایی و همچنین رویدادهای موسیقی و ورزشی خواهد بود که احتمالاً بخشی از‌ آن‌ها به صورت پخش زنده برای بینندگان روی زمین پخش می‌شوند.

این ایستگاه قرار است توسط شرکت هوافضای اکسیوم اسپیس (Axiom Space) ساخته شود که دو سال پیش قرارداد ناسا برای ساخت اولین ماژول تجاری ایستگاه فضایی بین‌المللی را از آنِ خود کرد. ایستگاه اکسیوم در سال ۲۰۲۸ از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا خواهد شد و استودیوی فیلم‌سازی SEE-1 همچنان بخشی از این ایستگاه باقی خواهد ماند.

البته هنوز مشخص نیست که اکسیوم و ایستگاه فضایی بین‌المللی به این برنامه‌ی بلندپروازانه جامه‌ی عمل خواهند پوشاند یا خیر. هنوز هزینه‌های ساخت این استودیو مشخص نشده و به‌نظر می‌رسد ایستگاه فضایی بین‌المللی قصد دارد هزینه‌های آن را از‌ طریق جذب سرمایه تأمین کند.

سال گذشته، یک تیم روسی زودتر از تام کروز و کارگردان فیلمش داگ لیمان، یک فیلم سینمایی بلند تحت عنوان «چالش» (The Challenge) را برای اولین بار در فضا فیلم‌برداری کردند که احتمالاً امسال اکران می‌شود. از آن طرف، تام کروز و لیمان قرار است ساخت فیلم خود را اواخر سال ۲۰۲۲ در ایستگاه فضایی بین‌المللی شروع کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات