تصاویری از فرود موفقیت آمیز راکت فالکون 9 اسپیس ایکس روی سکوی شناور

تصاویری از فرود موفقیت آمیز راکت فالکون 9 اسپیس ایکس روی سکوی شناور

روز گذشته خبر فرود موفقیت‌آمیز راکت شرکت فضایی اسپیس ایکس بر روی سکوی شناور منتشر شد. این اتفاق را می‌توان انقلابی بزرگ در صنعت فضایی دانست که می‌تواند شروع عصری تازه در ارسال راکت و ماهواره‌‌بر به فضا باشد. ویدیوها و تصاویر محرک زیادی از این اتفاق منتشر شده‌اند و حال شرکت SaceX تصاویر باکیفیتی از این اتفاق بزرگ منتشر کرده است.

شرکت فضایی اسپیس ایکس و مدیر عامل نخبه‌ی آن یعنی ایلان ماسک، همواره ایده‌های بلندپروازانه‌ای درباره‌ی پروژه‌های فضایی داشته‌اند. روز گذشته یکی از راکت‌های فالکون ۹ این شرکت به شکل موفقیت آمیزی بر روی سکوی شناور فرود آمد. این شرکت پس از ثبت موفقیت‌آمیز این پروژه، تصاویر و ویدیوهای باکیفیتی از این اتفاق منتشر کرده که در ادامه تعدادی از این تصاویر با کیفیت را مشاهده می‌کنیم.

اسپیس ایکس تا کنون چندین بار در انجام این پروژه شکست خورده بود تا این که بالاخره توانست یک راکت را برای ماموریت فضایی اعزام کند و پس از انجام ماموریت، آن را به سلامت به زمین بازگرداند. موفقیت این پروژه بدین معناست که از این پس شرکت‌های فضایی می‌توانند از راکت‌هایی که برای ماموریت‌های فضایی مانند حمل ماهواره اعزام می‌شوند، دوباره استفاده کنند و این به معنای کاهش شگفت‌انگیز هزینه‌های پروژه‌های فضایی است.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده