اگر این گزینه را تغییر ندهید، ChatGPT مخفیانه به صدای شما گوش می‌دهد

پنج‌شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۰
مطالعه 1 دقیقه
نسخه‌ی رسمی ChatGPT در پلی‌استور
اپلیکیشن ChatGPT درصورت فعال‌بودن گزینه‌ای خاص، به‌طور مخفیانه به مکالمات صوتی کاربر گوش می‌دهد و آن‌ها را پردازش می‌کند.
تبلیغات

اپلیکیشن ChatGPT گزینه‌ی جدیدی اضافه کرده که به کاربران اجازه می‌دهد گوش‌دادن مخفیانه به مکالمات صوتی را فعال یا غیرفعال کنند.

اسکرین شات صفحه اپلیکیشن chatgpt
صفحه‌ی اپلیکیشن ChatGPT در اندروید- عکس: Android Authority

هنگامی که ویژگی گوش‌دادن به مکالمات صوتی در پایان سال گذشته عرضه شد، ChatGPT به‌طور مداوم حتی اگر گوشی خود را قفل می‌کردید یا درحال کار با اپلیکیشن دیگری بودید این کار را ادامه می‌داد.

اکنون دکمه‌ی تغییر حالت Background Conversation به نسخه‌ی بتای 1.2024.151 اپلیکیشن ChatGPT اضافه شده است که امکان غیرفعال‌کردن قابلیت ضبط مکالمات را فراهم می‌کند. این به‌روزرسانی برای همه‌ی کاربران منتشر شده و قابلیت مذکور را به‌صورت پیش‌فرض غیرفعال می‌کند.

گفته می‌شود انگیزه‌ی دیگر OpenAI برای غیرفعال‌کردن ویژگی Background Conversation به اختلال در چت‌بات ChatGPT در هفته‌های اخیر مربوط می‌شود. مدل صوتی اختصاصی OpenAI مقدار زیادی قدرت محاسباتی نیاز دارد و می‌تواند حجم بالایی از پردازش‌ها را درگیر کند.

ویژگی پردازش گفتار ChatGPT برخلاف قابلیت تبدیل متن به گفتار گوگل (که می‌تواند آفلاین و روی دستگاه اجرا شود)، توسط مدل هوش مصنوعی آنلاین انجام می‌شود. بر این اساس می‌توان نتیجه گرفت که چرا کاربران در مواقع مختلفی در چند ماه گذشته، اختلال در کیفیت گفتار ChatGPT را گزارش داده‌اند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات