قطعی ChatGPT به نفع گوگل و هوش مصنوعی جمنای شد

پنج‌شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
هوش مصنوعی گوگل جمنای / Google Gemini در داخل صفحه موبایل
مشکل موقتی که برای ChatGPT رخ داد باعث شد تعداد زیادی از کاربران به فکر استفاده از جمنای بیفتند.
تبلیغات

به‌نظر می‌رسد مشکلاتی که برای چت‌بات ChatGPT به‌وجود آمد باعث افزایش استفاده از چت‌بات جمنای گوگل شده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که آمار جهانی جست‌وجو برای Gemini در تاریخ ۴ ژوئن (۱۵ خرداد)، هم‌زمان با از دسترس خارج شدن ChatGPT، نزدیک به ۶۰ درصد افزایش یافت.

میانگین جست‌وجوهای روزانه برای جمنای حدود ۲۰۴٬۹۹۱ بار است، اما در بازه‌ی قطعی گسترده برای ChatGPT و Claude و Perplexity، این عدد به ۳۲۷٬۰۵۸ افزایش یافت. این نشان می‌دهد که کاربران در زمانی که چت‌بات مورد علاقه‌شان دردسترس نبود، به‌دنبال جایگزین می‌گشتند.

افزایش جست‌وجوهای Gemini هم‌زمان با افزایش جست‌وجوی عبارت ChatGPT down در همان بازه‌ی زمانی کاملاً تطابق دارد و نشان می‌دهد که مردم جمنای را رقیب اصلی ChatGPT می‌دانند.

هرچند که جمنای به‌عنوان محبوب‌ترین جایگزین ChatGPT ظاهر شد، جست‌وجوهای دیگر مثل مایکروسافت کوپایلت و ChatGPT Alternative نیز بیشتر شدند. میانگین جست‌وجوهای روزانه برای کوپایلت معمولاً حدود ۱۱٬۰۹۰ بار است، اما در تاریخ ۴ ژوئن، این عدد به ۱۶٬۶۷۷ افزایش یافت، یعنی ۵۰ درصد رشد کرد.

چت‌بات ChatGPT حدود ۱۸۰ میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد و پر مخاطب‌ترین ابزار هوش مصنوعی محسوب می‌شود. جمنای گوگل که در اواخر سال ۲۰۲۳ جانشین همه‌ی مدل‌های زبانی بزرگ گوگل، LaMDA و PaLM 2 شد، در حال تبدیل شدن به رقیب جدی چت‌جی‌پی‌تی است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات