قابلیت مخفی‌کردن Last Seen از مخاطبان خاص به واتساپ اضافه می‌شود

چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۵
مطالعه 2 دقیقه
بعد از انتقاد شدید از واتساپ برای تغییر سیاست‌هایش این شرکت تصمیم گرفته است با اضافه‌کردن ویژگی‎‌های حریم خصوصی فشار‌ها را کم کند و یکی از آن‌ها تغییرات در بخش Last Seen است.

واتساپ به‌طور مسمتر در حال اضافه‌کردن ویژگی‌های جدید برای امنیت بیشتر کاربران است. در جدیدترین اخبار منتشر‌شده از واتساپ، این شرکت در حال توسعه گزینه‌ جدیدی به نام My contacts except در بخش Last Seen است.

ویژگی یادشده را اولین‌بار وب‌سایت WABetainfo مشاهده کرده است که به‌صورت اختصاصی روی اخبار واتساپ تمرکز دارد. به‌گزارش وب‌سایت یادشده، این ویژگی هنوز در مرحله‌ توسعه قرار دارد و حتی هنوز کاربران نسخه‌ بتا به آن دسترسی ندارند و دقیقاً مشخص نیست چه زمانی به‌دست کاربران خواهد رسید.

در‌حال‌حاضر، در بخش Last Seen واتساپ به سه گزینه Everyone (نمایش آخرین بازدید شما به همه) و My Contacts (نمایش آخرین بازدید شما به افراد ذخیره‌شده در دفتر تلفن) و Nobody (هیچ‌کس) دسترسی دارید.

با اضافه‌شدن گزینه My contacts except (فهرست مخاطبان به‌غیر از ...)، می‌توانید انتخاب کنید کدام‌یک از مخاطبان شما به آخرین وضعیت فعالیتتان در واتساپ دسترسی نداشته باشند. با این روش، به‌سادگی می‌توان نمایش آخرین وضعیت فعالیت در واتساپ را برای فهرست مخاطبان به‌دلخواه مدیریت کرد.

واتساپ پس از مواجهه با انتقادات شدید از تغییر سیاست بحث‌برانگیز خود، می‌کوشد با توسعه ویژگی‌های جدید متمرکز بر حریم خصوصی اعتماد کاربران را جلب کند. به‌عنوان بخشی از این تلاش، واتساپ به‌تازگی ویژگی ارسال عکس و ویدئو یک‌بارمصرف را در‌اختیار کاربران قرار داده و مشغول کار روی اضافه‌کردن رمزگذاری سرتاسر به بخش تهیه فایل پشتیبان است.

از ویژگی‌های مهم دیگری که اخیراً به واتساپ اضافه شده‌اند، به بهبود تجربه کلی تماس‌های گروهی و ارسال تصاویر با‌کیفیت می‌توان اشاره کرد. واتساپ به‌تازگی قابلیت انتقال چت‌ها از آیفون به گوشی‌های سامسونگ را از‌طریق کابل فراهم کرده است.

از دیدگاه شما کاربران زومیت واتساپ می‌تواند با این تغییرات در بخش حریم خصوصی، اعتماد ازدست‌رفته بسیاری از کاربران را دوباره جلب کند یا خیر؟

مطالب مشابه

نظرات