فیلتر خودکار پیام‌های خصوصی توهین‌آمیز در اینستاگرام ممکن می‌شود

پنج‌شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
لوگو اینستاگرام / Instagram در صفحه گوشی در دست چپ
اینستاگرام به‌تازگی دو قابلیت جدید برای اپلیکیشن خود معرفی کرده است. یکی از این قابلیت‌ها به شما امکان می‌دهد پیام‌های خصوصی توهین‌آمیز را به‌صورت خودکار فیلتر کنید.
تبلیغات

اینستاگرام (Instagram) روز گذشته میزبان ابزار جدیدی شد که به کاربران امکان می‌دهد به‌صورت خودکار درخواست‌های پیام خصوصی را که شامل کلمات، عبارات یا ایموجی‌های توهین‌آمیز هستند فیلتر کنند. ابزار جدید بر سلبریتی‌ها و دیگر افراد معروف متمرکز است که به‌طور معمول تعداد زیادی پیام خصوصی توهین‌آمیز دریافت می‌‌کنند.

به گزارش ورج، اینستاگرام تاکنون به روش‌های مختلف تلاش کرده است جلوی انتشار سخنان نفرت‌آمیز را بگیرد و این جدیدترین اقدام اینستاگرام در همین راستا به‌حساب می‌آید. دو ماه پیش اینستاگرام اعلام کرد حساب کاربری افرادی را که چندین پیغام آزاردهنده ارسال می‌کنند غیر فعال می‌کند. در سال ۲۰۱۸، اینستاگرام ابزار فیلتر نظرات توهین‌آمیز را به‌روزرسانی کرد تا نظراتی که به ظاهر یا شخصیت فرد حمله می‌کنند به‌صورت خودکار مسدود کند.

در بخش جدیدی از اپلیکیشن اینستاگرام که Hidden Words نام دارد، کاربر می‌تواند گزینه‌ی فیلتر درخواست‌های پیام خصوصی را فعال یا غیر فعال کند. به‌ هنگام فعال بودن، پیام‌های توهین‌آمیز به فولدر جداگانه‌ای منتقل می‌شوند. پیام‌های موجود در این فولدر پنهان هستند تا کاربر بتواند بدون خواندن پیام‌ها بین آن‌ها جابه‌جا شود. اگر کاربر روی پیام ضربه بزند، می‌تواند آن را بخواند، حذف کند یا گزارش بدهد. 

اینستاگرام در همکاری با «سازما‌ن‌های برجسته‌ی ضد تبعیض و زورگویی» توانسته است فهرستی از عبارت‌های توهین‌آمیز تهیه کند. کاربران می‌توانند بر اساس سلیقه‌ی خود، فهرستی که در اینستاگرام دارند شخصی‌سازی کنند. بر اساس گفته‌ی اینستاگرام، ابزار جدید در هفته‌های آینده برای چندین کشور منتشر می‌شود؛ اما نام دقیق این کشورها را نمی‌دانیم. اینستاگرام قصد دارد در ماه‌های آینده این قابلیت را به‌ شکل گسترده‌تر در دسترس کاربران قرار بدهد.

اینستاگرام همچنین گفته است ابزاری منتشر خواهد کرد تا مردم بتوانند حساب کاربری جدید افراد توهین‌کننده را نیز مسدود کنند. به‌ لطف قابلیت جدید هرگاه فردی را در اینستاگرام مسدود کنید، به شما امکان داده می‌شود تمامی حساب‌های کاربری جدید آن فرد را نیز مسدود کنید. اینستاگرام هنوز نگفته است این ابزار چگونه کار می‌کند و اعلام کرده است به «نشانه‌های متنوع» متکی می‌شود تا حساب کاربری جدید آن افراد را شناسایی کند. در هفته‌های پیش رو، قابلیت مذکور به‌صورت جهانی در دسترس قرار می‌گیرد. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات