گیت‌هاب ابزار دانلود از یوتیوب را حذف کرد

گیت‌هاب ابزار دانلود از یوتیوب را حذف کرد

ابزار دانلود ویدئو از سایت یوتیوب دیگر در سایت گیت‌هاب دیده نمی‌شود و این ابزار محبوب از این سرویس حذف شده است.

YouTube-DL یکی از محبوب‌ترین ابزارهای گیت‌هاب به‌ حساب می‌آید که دیگر نمی‌توان به آن دسترسی داشت و حتی کپی‌های این ابزار از گیت‌هاب حذف شده‌اند. زمانی‌که به صفحه مخصوص این ابزار مراجعه می‌کنید، مشاهده خواهید کرد که YouTube-DL به دلیل قانون کپی‌رایت هزاره دیجیتال (DMCA) از گیت‌هاب حذف شده‌ است.

این اتفاق پس از آن رخ داد که مایکروسافت (مالک گیت‌هاب) از انجمن صنعت ضبط موسیقی ایالات متحده آمریکا درخواستی قانونی برای حذف این ابزار دریافت کرد.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، ابزار YouTube-DL بند ۱۲۰۱ قانون کپی‌رایت آمریکا را نقض می‌کند. گفته می‌شود این ابزار برای دور زدن معیارهای امنیتی سرویس‌های استریم مانند یوتیوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل افراد می‌توانند بدون اجازه قانونی، از موسیقی‌ها و ویدئوهای تحت پوشش کپی‌رایت استفاده کنند.

حذف این ابزار از گیت‌هاب اعتراض کاربران را به‌همراه داشته است؛ چرا که بسیاری از کاربران از این ابزار برای دانلود غیر قانونی استفاده نمی‌کنند. بعضی از کاربران از این ابزار برای دانلود ویدئوهای خودشان استفاده می‌کنند تا بتوانند آن‌ها را در مکان‌های دیگر آرشیو کنند.

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده