ظرفیت گروه‌های مایکروسافت تیمز به ۲۵۰ نفر افزایش پیدا می‌کند

ظرفیت گروه‌های مایکروسافت تیمز به ۲۵۰ نفر افزایش پیدا می‌کند

بر اساس اطلاعیه‌ای رسمی، مایکروسافت قصد دارد به‌زودی حداکثر شمار افراد شرکت‌کننده‌ در گروه‌های چت اپلیکیشن تیمز را از ۱۰۰ به ۲۵۰ تن افزایش دهد.

مایکروسافت چند روز پیش به‌روزرسانی جدید اپلیکیشن تیمز (Microsoft Teams) را به‌صورت رسمی منتشر کرد. تا پیش از انتشار این به‌روزرسانی کاربران می‌توانستند گروه‌هایی با ظرفیت حداکثر ۱۰۰ نفر ایجاد کنند، با این‌حال به‌روزرسانی موردبحث امکان ایجاد گروه‌های ۲۵۰ نفره را نیز فراهم می‌کند. البته در نظر داشته باشید که مایکروسافت می‌گوید امکان ایجاد گروه‌های ۲۵۰ نفره فعلا در مرحله‌ی توسعه قرار دارد و تا اواسط ماه مه امسال (حدودا یک هفته‌ی دیگر) به‌صورت عمومی در دسترس تمام کاربران قرار می‌گیرد. 

در پی دنیاگیری ویروس کرونا میزان استفاده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان به‌خصوص مایکروسافت تیمز به‌شدت افزایش یافت. به‌حدی که آمار نشان می‌دهند امروزه ۷۵ میلیون نفر در سراسر دنیا به‌صورت روزانه از تیمز استفاده می‌کنند. مایکروسافت برای تأمین نیازهای کاربران سعی کرده است طی چند وقت اخیر قابلیت‌هایی جدید به تیمز اضافه کند تا تجربه‌ی کاربری آن را بهبود بخشد. امروزه بسیاری از کارمندان در خانه به کار مشغول هستند و برای پیش‌برد پروژه‌های کاری به بسترهایی نظیر تیمز نیاز پیدا می‌کنند. انتشار به‌روزرسانی جدید مایکروسافت تیمز برای شرکت‌هایی که کارکنان زیادی دارند، خبر خوبی به‌شمار می‌آید. 

مایکروسافت همچنین تلاش کرده است از میزان آزاردهنده‌بودن اعلانیه‌های گروه‌هایی که کاربران زیادی دارند، بکاهد. قابلیت‌هایی نظیر پاسخ دادن خودکار به ایمیل‌های اوت‌لوک، نمایش پیام وضعیت (Status Message)، نمایش آیکونی خاص به‌هنگام تایپ کردن، امکان برقراری تماس صوتی و ویدئویی، امکان به‌اشتراک‌گذاری فایل و همچنین آیکون مربوط‌به خوانده‌شدن پیام‌ها به‌صورت پیش‌فرض برای گروه‌هایی که بیش از ۲۰ عضو دارند، غیرفعال می‌شود. متأسفانه در حال حاضر هیچ راهی وجود ندارد که با اتکا بر آن بتوان ظرفیت گروه‌های چت تیمز را به‌صورت دستی محدود کرد.

مایکروسافت می‌گوید کاربران زیادی خواستار اضافه‌شدن این قابلیت به تیمز بوده‌اند. با این‌حال فعلا مشخص نشده است که این قابلیت موردبحث قرار است در چه تاریخی به تیمز اضافه شود. در نظر داشته باشید که مایکروسافت هنوز اضافه‌شدن امکان محدود کردن دستی ظرفیت گروه‌های چت را به اپلیکیشن تیمز تأیید نکرده است. به‌علاوه به‌روزرسانی جدید تیمز هیچ تغییری در محدودیت ۲۰ نفره‌ی تماس‌های ویدئویی ایجاد نمی‌کند. اگر تاکنون امکان ایجاد گروه‌های ۲۵۰ نفره برای شما فراهم نشده است نگران نباشید؛ مایکروسافت می‌گوید این قابلیت به‌مرور زمان برای همه در دسترس قرار می‌گیرد.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی در این زمینه دارید؟

منبع petri neowin
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده