گوگل اپلیکیشن Gallery Go‌، جایگزین سبک‌ و آفلاین گوگل فوتوز را منتشر کرد

گوگل اپلیکیشن Gallery Go‌، جایگزین سبک‌ و آفلاین گوگل فوتوز را منتشر کرد

اپلیکیشن Gallery Go به کاربران اجازه‌ می‌دهد بدون دسترسی به اینترنت، تصاویر خود را ازطریق یادگیری ماشین آفلاین سامان‌دهی کنند.

در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های گوگل در حوزه‌ی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین باعث شده است اپلیکیشن‌های کاربردی بسیاری خلق شود. یکی از این اپلیکیشن‌ها، گوگل فوتوز است که با تکیه‌بر هوش‌ مصنوعی، قابلیت‌های بدیعی دراختیار کاربران قرار می‌دهد؛ قابلیت‌هایی نظیر پشتیبان‌گیری خودکار عکس‌ها در فضای ابری، بهبود خودکار تصاویر، تصحیح جهت عکس‌ها و... .

حال امروز گوگل در جریان رویدادی که کشور نیجریه میزبانِ آن بود، اپلیکیشن کم‌حجم جدیدی به‌نام Gallery Go را رونمایی کرد که در دسته‌ی برنامه‌های Go قرار می‌گیرد و کاربرانِ کشور‌های در‌حال‌توسعه را هدف قرار می‌دهد. اهالی مانتین‌ویو قصد دارند ازطریق این برنامه، خدمات خود را به تعداد بیشتری از کاربران در سراسر جهان ارائه کنند.

Gallery Go

این اپلیکیشن که جایگزین برنامه‌ی گوگل فوتوز است، به‌گونه‌ای طراحی شده تا به‌صورت آفلاین نیز کار کند. در Gallery Go اغلب ویژگی‌های مشاهده می‌شود که در گوگل فوتوز وجود دارد؛ از سامان‌دهی خودکار تصاویر بگیرید تا ابزار‌های ویرایش حرفه‌ای تصویر و قابلیت بهبود خودکار تصاویر که یکی‌ از مورد‌علاقه‌ترین ویژگی‌های گوگل فوتوز شمرده می‌شود. تمامی این‌ها در حالی اتفاق می‌افتد که این اپلیکیشن، تنها ۱۰ مگابایت از فضای حافظه دستگاه را اشغال می‌کند. 

طبق گفته‌ی اهالی مانتین‌ویو، گوگل با ساخت این اپلیکیشن آن‌ دسته از کاربرانی را هدف قرار داده است که اولا به‌تازگی کاربرِ گوشی هوشمند شده‌اند؛ ثانیا دسترسی ضعیفی به اینترنت دارند. برای سامان‌دهی تصاویر ثبت‌شده براساس افراد حاضر در عکس یا استخراج عکس‌ها سلفی و جمع‌آوری آن‌ها در مکانی مشخص، Gallery Go‌ از فناوری یادگیری ماشین بهره می‌برد؛ آن‌هم بدون اینکه برای اتصال به اینترنت نیاز باشد.

درست مانند اپلیکیشن گوگل فوتوز، کاربران همچنان می‌توانند برای مرتب‌سازی تصاویرشان پوشه (پوشه) درست کنند. خوب است بدانید برنامه‌ی مذکور با حافظه‌ی ذخیره‌سازی SD‌ (جانبی) نیز سازگاری دارد. دیگر قابلیت مهم در این اپلیکیشن، وجود ویژگی بهبود خودکار تصاویر است که یکی‌ از محبوب‌ترین قابلیت‌های گوگل فوتوز محسوب می‌شود. به‌‌واسطه‌ی این ویژگی کاربران می‌‌توانند با تکیه بر قدرت هوش‌ مصنوعی، تصاویر ثبت‌شده‌شان را به‌صورت خودکار ازلحاظ رنگ و پویایی بهبود دهند. 

Gallery Go‌ از امروز به‌صورت جهانی برای دستگاه‌هایی با سیستم‌عامل اندروید ۸.۱ اوریو و بالاتر دردسترس قرار دارد. در‌حالی‌که برنامه یادشده به‌صورت جهانی منتشر خواهد شد، قابلیت مرتب‌سازی خودکار تصاویر براساس اشخاصِ حاضر در عکس برای تمام بازارها دردسترس نخواهد بود.

دیدگاه خود را در‌باره‌ی این اپلیکیشن با ما و دیگر کاربران زومیت به‌اشتراک بگذارید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده