نسخه ۷۵ گوگل کروم اندروید با قابلیت‌های جدید منتشر شد

نسخه ۷۵ گوگل کروم اندروید با قابلیت‌های جدید منتشر شد

نسخه ۷۵ اندروید از مرورگر محبوب گوگل کروم با اضافه شدن قابلیت‌های جدید منتشر شد.

گوگل کروم، ماه آوریل امسال از حالت تاریک در مرورگر نسخه‌ی ۷۴ اندروید خود رونمایی کرده بود؛ حالتی که بسیاری از کاربران از آن اطلاعی نداشتند اما با انتشار نسخه‌ی ۷۵ این مرورگر، حالت تاریک سرانجام در تنظیمات مرورگر قابل‌دسترس شد تا همه کاربران بتوانند به‌سادگی این حالت را فعال کرده و از آن استفاده کنند. نکته جالب‌توجه درباره حالت تاریک در این نسخه، قابلیت خودکار آن است. زمانی‌که حالت (Battery Saver) در گوشی کاربر فعال باشد، گوگل کروم به‌صورت خودکار وارد حالت تاریک خواهد شد (که البته می‌توانید در زمان دلخواه این قابلیت را به‌صورت دستی نیز فعال یا غیرفعال کنید).

کروم یکی از مشکلات حالت تاریک، یعنی خواندن نوشته‌ها روی تب‌ها با پس‌زمینه‌ی تاریک را حل کرده است و اکنون در نسخه ۷۵ می‌توان نوشته‌های روی تب‌های جدید را با رنگ سفید و با وضوح و شفافیت بیشتری خواند.

اما حالت تاریک تنها تغییر چشمگیر کروم در نسخه ۷۵ اندروید نیست. این مرورگر در این نسخه به یک تولیدکننده رمز (password generator) نیز مجهز شده است. هم‌اکنون با لمس محل ورود پسورد در یک سایت، نوار جدیدی در زیر قسمت مذکور ظاهر می‌شود و در آن می‌توانید تمام پسوردهای ذخیره‌شده برای آن سایت را مشاهده کنید. درکنار این کلید، قابلیت جدیدی به نام Suggest strong password هم اضافه‌ شده که با لمس آن، کروم پسورد جدید و پیچیده مناسبی را پیشنهاد می‌کند که برای حفظ امنیت شما برای ورود به سایت مدنظرتان مناسب است.

کروم

ازجمله تغییرات جدید گوگل کروم ۷۵ می‌توان به تغییر در منوی share اشاره کرد که با اعمال سطح دوم Web Share API ممکن شده است. پیش‌ازاین در کروم اندروید می‌توانستید متن و آدرس‌ها را به اشتراک بگذارید اما اکنون هر نوع فایلی در این بخش قابل به‌اشتراک‌گذاری است.

نسخه‌ی جدید از کروم برای گوشی هوشمند اندرویدی تا چند هفته‌ی دیگر قابل دسترس خواهد بود.

منبع Gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده