برنامه جدید گوگل برای مدیریت زمان کاربران حین استفاده از گوشی‌های هوشمند

برنامه جدید گوگل برای مدیریت زمان کاربران حین استفاده از گوشی‌های هوشمند

گوگل قصد دارد با معرفی کنترل‌های جدیدی روی گوشی‌های هوشمند،‌ به کاربران کمک کند تا مدیریت بهتری بر زمان خود حین استفاده از گوشی‌های هوشمند داشته باشند. 

یک روز پس از آغاز رویداد بزرگ مایکروسافت بیلد 2018،‌ گوگل نیز رویداد توسعه دهندگان خود،‌ موسوم به Google I/O 2018‌ را برگزار کرد. سال گذشته تمرکز گوکل در این رویداد،‌ بر حوزه هوش مصنوعی (AI)‌ بود ولی امسال این غول بزرگ موتورهای جستجو قصد دارد موضوع جدیدی موسوم به «مسئولیت» یا «responsibility» را در سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهد. البته توجه به تم جدید منافاتی با برنامه‌های قبلی این شرکت در حوزه هوش مصنوعی ندارد و کماکان آن برنامه‌ها هم دنبال می‌شود.

بر اساس گزارش منتشر شده از واشنگتن پست،‌ گوگل قصد دارد کنترل‌های جدیدی برای کاربران سیستم‌عامل اندروید معرفی کند که با کمک آن بتوانند زمان استفاده از گوشی‌های هوشمند را هم برای خودشان و هم برای سایر اعضای خانواده مدیریت کنند. گفتنی است پیش از این نیز شرکت گوگل اقداماتی در همین راستا انجام داده بود. برنامه‌ای به نام Family Link،‌ به خانواده‌ها کمک می‌کند بتوانند بر زمان استفاده فرزندانشان از سیستم‌های اندرویدی نظارت بهتر و موثرتری داشته باشند. مثلا والدین می‌توانند زمان استفاده از سیستم اندرویدی را با کمک این اپلیکیشن مدیریت کرده و حتی زمان استراحت و بازی را نیز به خوبی تحت کنترل و نظارت خود داشته باشند.

البته باید بگوییم با اینکه گوگل خط مشی جدید موسوم به «مسئولیت» را در رویداد گوگل I/O دنبال می‌کند، ولی این بدان معنی نیست که تاکید مضاعفی بر مقوله هوش مصنوعی نداشته باشد. بلکه کماکان به آن حوزه نیز توجه داشته و گواه این مدعی این است که در مراسم افتتاحیه این رویداد،‌ از ویژگی‌های جدید گوگل اسیستنت مبتنی بر هوش مصنوعی برای ایجاد یک سرویس تعاملی و مفید خبر داد. 

بی‌شک مدیریت زمان در استفاده از گوشی‌های هوشمند یکی از موضوعات مورد توجه کاربران است و با معرفی این کنترل‌های جدید،‌ قطعا کاربران از آن استقبال خوبی خواهند داشت. 

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده