رودست ایلان ماسک به منتقدان؛ تعداد کاربران ایکس رکوردشکنی کرد

یک‌شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۴
مطالعه 2 دقیقه
لوگو ایکس / X ایلان ماسک در دایره آبی زمینه مشکی
ایلان ماسک با انتشار نموداری، از افزایش بی‌سابقه‌ی تعداد کاربران فعال ماهانه‌ی این شبکه‌ی اجتماعی خبر داد.
تبلیغات

ایلان ماسک اعلام کرد تعداد کاربران فعال ماهانه‌ی شبکه‌ی اجتماعی X که قبلاً با نام توییتر شناخته می‌شد رکورد جدیدی به‌ثبت رسانده است. میلیاردر معروف، نموداری به‌ اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد X اکنون بیش‌ از ۵۴۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

پست ایلان ماسک درمورد ثبت رکورد جدید درمورد تعداد کاربران شبکه‌ی اجتماعی ایکس درحالی منتشر می‌شود که این شرکت درحال اعمال تغییرات گسترده برای افزایش درآمد تبلیغاتی است زیرا ماه گذشته با کاهش درآمد در این بخش مواجه شده بود.

پس‌ از اینکه متا از تردز به‌عنوان رقیب ایکس رونمایی کرد، مدیران شبکه‌ی اجتماعی تحت مالکیت ایلان ماسک اعلام کردند همچنان کاربران زیادی از این شبکه‌ی اجتماعی استفاده می‌کنند.

رویترز می‌نویسد توییتر در ماه می ۲۰۲۲ یعنی قبل از اینکه ماسک این شبکه‌ی اجتماعی را خریداری کند ۲۲۹ میلیون کاربر فعال ماهانه داشت. مالک X در ماه نوامبر گزارش داد تعداد کاربران فعال روزانه‌ی این پلتفرم به ۲۵۹٫۴ میلیون نفر رسیده است.

نمودار ۵۴۰ میلیون کاربر فعال ماهانه توییتر
نمودار تعداد کاربران فعال ماهانه توییتر

از زمانی که ماسک، ایکس را خریداری کرده است، تغییرات بسیار زیادی در این شبکه‌ی اجتماعی اعمال شده و به‌عنوان مثال کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه، تیک آبی دریافت کنند. شرکت مذکور همچنین تصمیم گرفت بخشی از درآمد تبلیغاتی خود را به تولیدکنندگان محتوای منتخب پرداخت کند.

ماسک در ماه می سال جاری لیندا یاکارینو، مدیر تبلیغاتی سابق NBC را به‌عنوان مدیرعامل X معرفی کرد و نشان داد تبلیغات، اصلی‌ترین اولویت کاری این شرکت است.

ماسک اوایل ماه جاری نیز اعلام کرد درآمد X به‌دلیل کاهش ۵۰ درصدی درآمد تبلیغاتی این شرکت و بدهی‌های سنگین، منفی بوده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات