پروژه‌های عکاسی: جادوی نور و سایه در بوداپست

شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۲
مطالعه 7 دقیقه
همان قدر که تماشای چشم‌اندازهای طبیعت سحرانگیز و مجذوب کننده است، به لطف عکاسانی خوش ذوق، مناظر شهری نیز دلفریب و دوست داشتنی هستند. دیگر بار قصد داریم با مارک مِروای (Mark Mervai) همراه شویم، عکاسی که باز هم دست به کار شده و جادوی شهر تاریخی بوداپست را به تصویر کشیده است.

 عکاسی از مناظر شهری نیز، زیبایی و جلوه‌ی خاص خود را دارد. اما وقتی عکاسی خوش قریحه و با پشتکار از راه می‌رسد، این مناظر حال و هوایی دیگر می‌یابند.

اگر به خاطر داشته باشید، نخستین بار با تصاویری دیدنی از یخبندان بی‌سابقه‌ی شهر بوداپست، با این عکاس خوش ذوق آشنا شدیم. دفعه‌ی بعد باز هم مارک ما را با به تصویر کشیدن دنیایی مه آلود شگفت زده کرد. دنیایی که از پس حجاب مه، غریب و مرموز به نظر می‌رسید.

ولی به نظر نمی‌رسد این عکاس با استعداد فرصتی برای استراحت به خود دهد. مارک مروای دوباره از راه رسیده و این بار، بازدید کنندگان آثارش را با مناظری زیبا از شهر تاریخی بوداپست شگفت زده کرده است. جایی که نور و سایه صحنه را در دست گرفته و جادو کرده‌اند. این بار شهر را در لحظاتی به تماشا خواهیم نشست که کم‌کمک رنگ گرفته و زنده می‌شود. وقتی که گوی طلایی خورشید از افق سربرآورده و دنیا را غرق نور می‌کند. یا آن زمان که شهر آرام آرام از درخشش خورشید فاصله گرفته و در آغوش تاریکی فرو می‌رود. وقتی که آسمان آبی، به خون نشسته و رنگ‌ها رفته رفته محو می‌شوند.

ببینیم مارک در مورد این مجموعه‌ی جدید چه می‌گوید:

بوداپست را در میان افسون رنگ و نور و سایه چگونه دیدید؟ مارک مروای را در ثبت این لحظات تا چه حد موفق یافتید؟ منتظر شنیدن نظرات شما عزیزان هستیم.

منبع boredpanda

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود