مایکروسافت به جمع غول‌های فناوری پیوست تا رمز عبور را یک بار برای همیشه حذف کنند

مایکروسافت به جمع غول‌های فناوری پیوست تا رمز عبور را یک بار برای همیشه حذف کنند

استفاده از رمزهای عبور روز به روز آزار دهنده‌تر می‌شوند و شرکت‌های مختلف نیز به دنبال روش‌های گوناگون جایگزین رمز عبور هستند، رمزی که نیاز به وارد کردن هیچ متنی نداشته باشد. حال غول‌های دنیای فناوری گرد هم آمده‌اند تا روش بهتری را برای ورود به سیستم‌های مختلف پیدا کنند.

گوگل مدت‌ها است که بدنبال جایگزین رمز عبور است و حالا مایکروسافت نیز به گروه FIDO که شامل شرکت‌های بزرگی همچون ال جی، لنوو و گوگل می‌شود، پیوسته است تا به همراه یکدیگر استاندارد جدیدی را برای تشخیص هویت افراد و ورود به سیستم بیابند. آن‌ها بدنبال روشی هستند که خلاقانه و کارآمد باشد و در عین حال نیز امنیت بالایی را ارائه کند. روشی که آن‌ها به دنبالش هستند، در دو مرحله و با فناوری‌های خاصی، هویت کاربر را تشخیص می‌دهد.

براساس گزارش IDG گروه FIDO در اوایل سال 2012 تاسیس شده است و هدف آن نیز کاهش استفاده سرویس‌های اینترنتی از رمز عبور است.

گوگل اخیرا با همکاری Yubico بر روی نوع جدیدی از تشخیص هویت کار کرد که در آن یک کلید رمز بر روی حافظه USB کپی می‌شود. در حقیقت کاربر اطلاعات مربوط به نام کاربری و رمز عبور خود را بصورت رمز گذاری شده بر روی حافظه فلش که YubiKey Neo نامیده می‌شود قرار می‌دهد و پس از آن تنها کافی است که حافظه فلش را به کامپیوتر متصل نموده رمز اولیه را وارد کرده و سپس اطلاعات مربوط به لاگین شخص در وب سایت‌های مختلف از طریق حافظه فلش به مرورگر کروم ارسال می‌شود و کاربر در وب سایت مورد نظر لاگین می‌گردد.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا این شرکت‌ها قادر به تعریف استاندارد جدیدی برای تشخیص هویت کاربر یا حذف رمزهای عبور فعلی خواهند بود یا خیر.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده