رودست به دولت آمریکا؛ گروه هکری Blackcat با تهدیدهایی جدی احیا شد

چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۶
مطالعه 1 دقیقه
هکر با هودی مشکی
گروه هکری ALPHV/Blackcat اینبار دولت آمریکا را به حمله‌ی جدی به مراکز حیاتی و حساس تهدید کرد.
تبلیغات

وزارت دادگستری ایالات‌متحده (DOJ) می‌گوید FBI ابزاری برای رمزگشایی ایجاد کرده که به این سازمان کمک می‌کند اطلاعات بیش‌از ۵۰۰ قربانی باج‌افزار را بازگردانی کند. DOJ همچنین چندین وب‌سایت را که گروه‌ هکری ALPHV/Blackcat آن‌ها را اداره می‌کرد توقیف کرد.

طبق گزارش Bleeping Computer، گروه ALPHV/Blackcat ادعا می‌کند بار دیگر کنترل وب‌سایتش را به‌دست گرفته و FBI فقط کلید‌های رمزگشایی ۴۰۰ شرکت را دراختیار دارد و بیش‌از ۳۰۰۰ قربانی دیگر باقی مانده‌اند که داده‌های آن‌ها رمزگذاری شده است. این گروه هکری همچنین اعلام کرد از این‌ به‌بعد جلوی باج‌افزارش را برای حمله به زیرساخت‌های حیاتی ازجمله بیمارستان‌ها و نیروگاه‌های هسته‌ای نخواهد گرفت.

براساس اعلام وزارت دادگستری آمریکا، گروه ALPHV/Blackcat در ۱۸ ماه گذشته با باج‌افزار جدیدش در سرتاسر جهان صدها میلیون دلار از قربانیان اخاذی کرده است. این گروه هکری مسئولیت ایجاد و به‌روزرسانی باج‌افزار را برعهده دارد و پس‌از شناسایی شرکت‌های وابسته‌ به اهدافش، حملات خود را آغاز می‌کند.

گروه هکری ALPHV/Blackcat در تابستان نیز مدعی هک ردیت شد و ۴٫۵ میلیون دلار برای بازگردانی داده‌ها و همچنین سرقت اطلاعات از شرکت Namco Bandai طلب کرد. این گروه همچنین در اواخر تابستان مدعی شد تعطیلی چندین کازینو و هتل MGM Resorts در لاس‌وگاس کار آن‌ها بوده است.

اگر به‌ موضوعات هک و امنیت علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم سری به مقاله‌ی تاریخچه‌ی بزرگ‌ترین حملات باج‌افزاری دنیای فناوری بزنید. همچنین برای مقابله با این نوع حملات می‌توانید مقاله‌ی چگونه برای مبارزه با حملات باج افزاری آماده شویم را مطالعه کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات