ورود بدون پسورد به واتساپ در اندروید امکان‌پذیر شد

سه‌شنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۷
مطالعه 1 دقیقه
واتساپ بدون رمزعبور
کاربران واتساپ اکنون می‌توانند به‌جای تایپ گذرواژه، از تشخیص چهره یا حسگر اثر انگشت گوشی برای ورود امن به حساب خود استفاده کنند.
تبلیغات

کاربران نسخه‌ی اندروید واتساپ اکنون می‌توانند با احراز هویت دومرحله‌ای پیامکی ناامن و آزاردهنده خداحافظی کنند. متا با انتشار پستی در ایکس (توییتر سابق) اعلام کرد ویژگی ورود بدون رمز عبور برای همه‌ی کاربران اندروید دردسترس قرار می‌گیرد. گزینه‌ی امنیتی جدید به کاربران این پیام‌رسان اجازه می‌دهد از تشخیص چهره، اثر انگشت یا پین اصلی دستگاه برای دسترسی به حساب‌های خود بهره ببرند. گوگل نیز چند هفته قبل از کاربرانش خواست به‌جای رمزعبور از کلیدهای عبور (PassKey) استفاده کنند.

ویژگی جدید واتساپ برای ورود بدون نیاز به رمزعبور از مدتی قبل در نسخه‌ی بتای این پیام‌رسان فعال بود و اکنون همه‌ی کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند. درحال‌حاضر هیچ جزئیاتی درمورد پشتیبانی از کلیدهای عبور واتساپ در آیفون دردسترس نیست و از طرفی ویژگی مذکور طی هفته‌های آینده به‌مرور برای همه‌ی کاربران اندرویدی ارائه خواهد شد.

واتساپ با پشتیبانی از کلیدهای عبور، گامی در مسیر تحقق دنیای بدون نیاز به‌ رمز عبور برداشت زیرا طی سال‌های گذشته بارها با خبرهای سرقت گذرواژه‌ها و هک‌شدن حساب‌های کاربران مواجه شده‌ایم. این یعنی بیش‌ از دو میلیارد کاربر واتساپ دربرابر خطرات دنیای دیجیتال محافظت می‌شوند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات