سرویس Microsoft 365 Defender ازاین‌پس باج‌افزارها را به‌صورت خودکار شناسایی می‌کند

پنج‌شنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
لوگو سرویس ویندوز سکیوریتی ویندوز در لپ تاپ در روز روشن
مایکروسافت می‌گوید کاربران سازمانی سرویس Microsoft 365 Defender ازاین‌پس به قابلیتی برای شناسایی خودکار باج‌افزار دسترسی دارند.
تبلیغات

سرویس Microsoft 365 Defender در جدیدترین به‌روزرسانی می‌تواند حملات باج‌افزاری را مختل کند تا نگرانی کاربران تجاری درباره‌ی این نوع حملات سایبری خطرناک کمی آسوده شود. آن‌طور که PCWorld می‌نویسد، کاربران عادی فعلاً به این قابلیت جدید دسترسی ندارند.

مایکروسافت ۳۶۵ دیفندر صرفاً یکی از سرویس‌های امنیتی است که مایکروسافت به مشتریانش ارائه می‌دهد، سرویس‌هایی که به شکلی عجیب نام مشابه یکدیگر دارند. مایکروسافت ۳۶۵ دیفندر با ویندوز دیفندر تفاوت دارد، اما شامل قابلیت‌های سرویس Microsoft Defender for Office 365 می‌شود. متأسفانه قابلیت‌های امنیتی Microsoft Defender for Office 365 در پلن‌های Family یا Personal که مخصوص کاربران عادی هستند ارائه نمی‌شوند.

مایکروسافت می‌گوید سیستم امنیتی جدیدش سیگنال‌های مربوط به حمله‌ی باج‌افزاری را در ایمیل‌ها و اسناد و اپلیکیشن‌های ابری شناسایی و از آن‌ها برای پیدا کردن حمله‌ی باج‌افزاری، قبل از وقوع آن‌ها استفاده می‌کند. ظاهراً این سیگنال‌ها در فعالیت‌های کاربران عادی چندان دیده نمی‌شود، به‌همین دلیل این کاربران قابلیت مقابله با باج‌افزار مایکروسافت ۳۶۵ دیفندر را دریافت نمی‌کنند.

باج‌افزار نوعی بدافزار است که دسترسی به سرویس‌ها را غیرممکن می‌کند و فردی که حمله‌ی باج‌افزاری انجام داده، از قربانی درخواست باج می‌کند. عملاً هکر در این روش سرویس را قفل می‌کند و تا زمانی که پول مدنظرش را دریافت نکند، نمی‌گذارد قربانی به سرویس دسترسی داشته باشد. گفتنی است که حملات باج‌افزاری به‌طور معمول علیه سازمان‌ها انجام می‌شوند.

قابلیت حفاظت در برابر باج افزار در ویندوز ۱۱

اگر در کامپیوتر خود سرویس ویندوز دیفندر دارید، می‌توانید امنیت سیستم را دربرابر حملات باج‌افزاری بالا ببرید. در منوی تنظیمات ویندوز ۱۰ یا ویندوز ۱۱ عبارت Ransomware Protection را جست‌و‌جو کنید تا ابزار Windows Security بالا بیاید. در صفحه‌ی بازشده، گزینه‌ی Controlled Folder Access را فعال کنید. توجه داشته باشید که در صورت نصب کردن آنتی‌ویروس روی ویندوز، ممکن است نتوانید این گزینه را فعال کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات