ظاهراً مودم‌های TP-Link داده‌های کاربران را بدون اجازه به Avira ارسال می‌کنند

دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
براساس گزارشی جدید، به‌نظر می‌رسد مودم‌های TP-Link داده‌های کاربران را بدون اجازه‌ به سرورهای Avira ارسال می‌کنند.

TP-Link از چند سال قبل با Avira همکاری می‌کند تا راهکارهای مختلف امنیت وب را در محصولات خود ازجمله روترهای وای‌فای ارائه دهد. Home Care یا HomeShield ازجمله قابلیت‌هایی است که با همکاری این دو شرکت برای ایمن کردن دستگاه‌های متصل به شبکه‌ی کاربران دربرابر حملات سایبری و تهدیدهای آنلاین طراحی شده‌ است.

به گزارش Neowin، کاربری به‌ نام ArmoredCavalry در ردیت اعلام کرده است که روتر وی (TP-Link Archer AX3000)، داده‌ها را به سرورهای Avira Safethings ارسال می‌کند. وی همچنین اشاره کرده است در ۲۴ ساعت بیش از ۸۰ هزار درخواست برای ارسال داده‌های او به سرورهای Avira ثبت شده است. این کاربر ردیت در بخشی از توضیحات خود می‌گوید:

SafeThings یک پلتفرم اطلاعاتی تهدیدهای مبتنی‌بر فضای ابری است که ترافیک کاربران را تجزیه‌وتحلیل می‌کند. در تعریف Avira SafeThings آمده است:

درحالی‌که Avira اعلام کرده است کاربران کنترل دستگاه‌های خود را دراختیار خواهند داشت، ArmoredCavalry مدعی شده که این سرویس بدون اجازه‌ی کاربران نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این کاربر ردیت در این‌ مورد گفت:

نکته‌ی جالب این است که این مشکل قبلاً توسط XDA نیز تأیید شده بود. درواقع XDA پیش از این متوجه شد که TP-Link Deco X68 بدون اجازه‌ی کاربر و حتی زمانی‌ که سرویس HomeShield غیرفعال باشد، داده‌ها را به Avira ارسال می‌کند. TP-Link در آن زمان گفت که به‌روزرسانی نرم‌افزاری آینده، این مشکل را برطرف خواهد کرد اما ظاهراً این اتفاق هنوز رخ نداده است.

XDA در مورد این مشکل گفت:

مطالب مشابه

نظرات