هکرها ۴۰۰ میلیون دلار از صرافی ارز دیجیتال کوین چک به سرقت بردند

هکرها ۴۰۰ میلیون دلار از صرافی ارز دیجیتال کوین چک به سرقت بردند

بر اساس جدیدترین گزارش‌ها، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال در حمله‌ی هکرها بیش از ۴۰۰ میلیون از سرمایه خود را از دست داد.

ارز دیجیتال این روزها به یکی از داغ‌ترین مباحث حوزه فناوری تبدیل شده است. این حجم از هیجان به‌وجود‌آمده پیرامون این نوع ارز، نه‌تنها افزایش قیمت آن‌ها را به دنبال داشته بلکه هکرها را نیز به ورود به این بخش ترغیب کرده است. بر طبق جدیدترین گزارش‌ها، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ژاپن به نام Coincheck در حمله‌ی هکرها نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار از سرمایه‌اش را از دست داده است.

طبق اعلام مسئولان کوین‌چک، این مبلغ از سپرده‌های مربوط به ارزی با نام NEM به سرقت رفته است؛ به گزارش بلومبرگ ۵۰۰ میلیون ژتون NEM از طرف کمپانی به مقصد نامعلوم و غیر قانونی فرستاده شده است. به نظر می‌رسد که کوین‌چک پس از آگاهی از این موضوع برداشت‌ها را به حالت تعلیق در‌آورده و با دنبال کردن سرنخ‌ها به دنبال یافتن مسبب این مسئله است. کوین‌چک همچنین به دنبال جبران پول‌های ازدست‌رفته‌ی مشتریان خود است. 

NEM همانند بیت‌کوین، اتریوم و لایت‌کوین یک ارز دیجیتال است که از نظر حجم مبادلات یکی از هشت ارز رمزپایه‌ی بزرگ دنیا محسوب می‌شود. از نظر حجم ارز به‌سرقت‌رفته با نمونه‌ای مشابه سرقت ۴۰۰ میلیون بیت‌کوین از Mt.Gox روبه‌رو هستیم؛ این صرافی ژاپنی در سال ۲۰۱۴ بیش از ۴۰۰ میلیون بیت‌کوین از دست داد. ارزش دلاری ارز‌های دیجیتال به‌سرقت‌رفته در این دو حمله‌ی هکری تقریبا یکسان است؛ با این تفاوت که بیت‌کوین در این چند سال رشد بسیار بالایی تجربه کرده است. 

منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید