گوگل امسال ۵۵۰ هزار دلار برای یافتن حفره‌های امنیتی اندروید جایزه داده است

گوگل امسال ۵۵۰ هزار دلار برای یافتن حفره‌های امنیتی اندروید جایزه داده است

گوگل بابت کشف حفره‌های امنیتی موجود در سیستم‌عامل اندروید، ۵۵۰ هزار دلار جایزه به هکرها اهداء کرده است تا اندروید بیش از پیش ایمن شود. همراه زومیت باشید.

گوگل همه ساله طرح‌های مختلفی را برای یافتن مشکلات و حفره‌های امنیتی سیستم‌عامل‌ها و نرم‌افزارهای مهم خود برگزار می‌کند تا از این طریق و با کمک گرفتن از هکرها و حرفه‌ای‌های این حوزه، نرم‌افزارهای خود را ایمن‌تر کند و مشکلات موجود را مرتفع کند. گوگل در سال گذشته و در قالب برنامه‌ی پاداش آسیب پذیری (Vulnerability Rewards Program) حدود ۵۵۰ هزار دلار جایزه اهداء کرده است.

غول جستجوگر اینترنتی دنیا، گفته است که ۲۵۰ باگ تایید شده از اندروید در سال گذشته گزارش شده است که به موجب آن ۵۵۰٫۰۰۰ دلار جایزه به ۸۲ نفر اهداء شده است. این بدین معنی است که هکرهایی که در این زمینه به گوگل کمک کرده‌اند بصورت میانگین نفری ۶٫۷۰۰ دلار دریافت کرده‌اند. این اعداد و ارقام همچنین نشان می‌دهند که گوگل بابت گزارش هر کدام از مشکلات امنیتی موجود در اندروید بصورت متوسط ۲٫۲۰۰ دلار پرداخت کرده است.

Heisecode با دریافت ۷۵٫۷۵۰ دلار بیشترین دریافتی را از گوگل داشته است. وی ۲۶ حفره‌ی امنیتی را در اندروید ثبت کرده است. دومین نفر نیز با دریافت ۱۰ هزار دلار، ۱۵ مشکل امنیتی را یافته است. گوگل می‌گوید اگر مشکلات یافته شده در اختیار دیگران قرار گیرد هیچ‌هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند و مبلغ جایزه زمانی پرداخت می‌شود که مشکل بطور کامل مرتفع شده باشد. این بدین معنی است که هکرها اگر بخواهند جایزه‌ دریافت کنند نباید اطلاعاتی از حفره‌ی امنیتی یافته شده را منتشر کنند.

گوگل امسال جوایز این برنامه را افزایش داده است تا هکرهای بیشتری را جذب کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به بلاگ رسمی گوگل مراجعه کنید.

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده