پردازنده لپ‌‌تاپی AMD Ryzem AI 9 365 در تست گیک‌بنچ ضعیف‌تر از انتظار ظاهر شد

سه‌شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
پردازنده AMD در برد زرد رنگ
بنچمارک فاش‌شده از تراشه‌ی لپ‌تاپی Ryzen AI 9 365 نتایجی ضعیف‌تر از انتظار به‌نمایش گذاشت.
تبلیغات

بنچمارک تراشه‌ی لپ‌تاپی Ryzen AI 9 365 در گیک‌بنچ فاش شد. تراشه‌ی جدید تیم قرمز ۱۰ هسته (شامل چهار هسته‌ با معماری Zen 5 و ۶ هسته با معماری Zen 5c) دارد و احتمالاً می‌تواند به حداکثر فرکانس ۵٫۰ گیگاهرتز دست یابد. AMD سرعت کلاک پردازنده را تأیید نکرده است.

تراشه‌ی جدید AMD در دل لپ‌تاپ جدیدی از لنوو در بنچمارک رؤیت شده است. Ryzen AI 9 365 در بخش تک‌هسته‌ و چندهسته‌ای بنچمارک گیک‌بنچ ۶ توانست به‌ترتیب ۲٬۵۴۴ و ۱۲٬۷۴۵ امتیاز کسب کند.

امتیاز تراشه‌ی Ryzen AI 9 365 در گیک‌بنچ ۶
Geekbench

سرعت کلاک ۴٫۴ گیگاهرتزی تراشه در بنچمارک یادشده احتمالاً میانگین سرعت کلاک هسته‌های بزرگ و کوچک است؛ چراکه گیک‌بنچ برای شناسایی انواع هسته‌های به‌کاررفته در Ryzen AI 9 365 بهینه‌سازی نشده است.

امتیاز کمتر از انتظار Ryzen AI 9 365 می‌تواند به توان مصرفی تراشه مربوط باشد. AMD در زمان رونمایی از تراشه‌های لپ‌تاپی جدیدش گفت که توان طراحی حرارتی (TDP) این تراشه‌ها می‌تواند از سوی تولیدکنندگان لپ‌تاپ بین ۱۵ تا ۵۴ وات تنظیم شود. در بنچمارک فاش‌شده TDP پردازنده مشخص نیست.

AMD در سری Ryzen AI 300 تمام مدل‌های مختلف با پسوندهای U و HS و HX را با هم ادغام کرده است. بدین ترتیب ارائه‌ی اطلاعات مربوط به TDP تراشه از سوی سازندگان لپ‌تاپ ضروری به‌ نظر می‌رسد تا بتوان درک بهتری از قدرت تراشه داشت.

گفته می‌شود لپ‌تاپ‌های جدید مجهز به تراشه‌های سری Ryzen AI 300 تا اواخر مرداد راهی بازار خواهند شد. لنوو احتمالاً جزو اولین تولیدکنندگانی خواهد بود که لپ‌تاپ‌هایی با این تراشه عرضه می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات