اسنپدراگون ۸ نسل یک پلاس احتمالاً زودتر از پیش‌بینی‌ها از راه خواهد رسید

شنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
براساس گزارشی جدید، تراشه‌ی موبایلی بعدی کوالکام موسوم‌ به اسنپدراگون ۸ نسل یک پلاس، احتمالاً زودتر از انتظارات قبلی معرفی خواهد شد.
تبلیغات

به‌تازگی معرفی گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار مجهز به جدیدترین سیستم-روی-چیپ (SoC) کوالکام، یعنی اسنپدراگون ۸ نسل یک را شاهد بوده‌ایم. بااین‌حال، اگر خبر جدید منتشرشده درباره‌ی اسنپدراگون ۸ نسل یک پلاس واقعیت داشته باشد، ظاهراً کوالکام قصد دارد نسل جدید تراشه‌ی موبایلی خود را معرفی کند. طبق گزارش‌های اخیر، اسنپدراگون ۸ نسل یک پلاس حتی زودتر از زمان برنامه‌ریزی‌شده و در سال ۲۰۲۲ معرفی خواهد شد.

به‌گزارش نوت‌بوک‌چک، اسنپدراگون ۸ نسل یک به‌عنوان پردازنده‌ی پرچم‌داران جدید سامسونگ، یعنی سری گلکسی اس ۲۲، استفاده شده‌ است؛ اما احتمالاً به‌زودی نسل جدید این تراشه نیز معرفی خواهیم شد. ظاهراً کوالکام از قبل به آینده‌ی پردازنده‌ی پرچم‌دار خود فکر کرده است و طبق گزارش‌های اخیر، در تلاش است تا مدل بعدی سیستم-روی-چیپ خود را زودتر از تاریخ برنامه‌ریزی‌شده در سال ۲۰۲۲ به‌ بازار عرضه کند.

اسنپدراگون ۸ نسل یک جانشین اسنپدراگون ۸۸۸ است؛ به‌همین‌دلیل، می‌توان گفت اسنپدراگون ۸ نسل یک پلاس جانشین جدید اسنپدراگون ۸۸۸ پلاس خواهد بود. براین‌اساس، تصور می‌شود که اسنپدراگون ۸ نسل یک پلاس به‌عنوان مدل به‌روز‌شده‌ی جدیدترین تراشه‌ی موبایلی کوالکام، یعنی اسنپدراگون ۸ نسل یک در نیمه‌ی دوم سال جاری میلادی رونمایی شود. طبق گزارش‌های اخیر، این پردازنده‌ی جدید را TSMC تولید خواهد کرد؛ درحالی‌که نسل قبلی آن را سامسونگ تولید کرده است.

بااین‌حال، افشاکننده‌ی این خبر در ویبو اعلام کرده است که کوالکام اکنون قصد دارد سرعت چرخه‌ی انتشار تراشه‌های موبایلی خود را در سال جاری افزایش دهد. ظاهراً این اقدام شامل درخواست از TSMC برای تحویل این سفارش به‌منظور جایگزینی با اسنپدراگون ۸ نسل یک فعلی بوده است.

هنوز دقیقاً نمی‌دانیم که چرا کوالکام قصد دارد با معرفی زودهنگام تراشه‌ی پرچم‌دار آینده‌ی خود هدف از خرید گوشی هوشمند مجهز به اسنپدراگون ۸ نسل یک را تحت‌تأثیر قرار دهد. از سوی دیگر، ممکن است نشانه‌های اولیه رقابت ازجانب مدیاتک توضیحی برای این اقدام باشد که چرا کوالکام سعی می‌کند پردازنده‌ی پرچم‌دار جدیدی در سال ۲۰۲۲ معرفی کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات