عملکرد چشمگیر اگزینوس ۲۲۰۰ در بخش گرافیکی بنچمارک گیک‌بنچ

عملکرد چشمگیر اگزینوس ۲۲۰۰ در بخش گرافیکی بنچمارک گیک‌بنچ

نخستین بنچمارک‌های گرافیکی تراشه‌ی اگزینوس ۲۲۰۰ در گیک‌بنچ نشان می‌دهد که پردازنده‌ی گرافیکی Xclipse 920 عملکرد به‌مراتب بهتری نسبت به اسنپدراگون ۸۸۸ ارائه می‌دهد.

پس از رونمایی رسمی از اگزینوس ۲۲۰۰، اکنون انتشار بنچمارک‌های اولیه از جدیدترین تراشه‌ی گوشی‌های هوشمند سامسونگ را شاهد هستیم که می‌تواند دید خوبی از قدرت آن ارائه دهد. روز گذشته، نتایجی در بخش گرافیکی بنچمارک گیک‌بنچ روی دستگاهی به‌‌ نام Samsung SM-S908B منتشر شد که احتمالاً متعلق به تراشه‌ی اگزینوس جدید باشد.

دستگاه یادشده به سیستم‌عامل اندروید ۱۲ و به هشت گیگابایت حافظه رم مجهز شده است. به‌ نظر می‌رسد GPU مذکور دارای سه پردازنده ورکینگ گروپ (WGP) یا ۳۸۴ پردازنده‌ی جریانی است که در فرکانس ۵۵۵ مگاهرتز کار می‌کنند. این تراشه همچنین دارای چهار گیگابایت حافظه است که البته مشخص نیست GPU از حافظه‌ی اختصاصی استفاده می‌کند یا به‌صورت مشترک از چهار گیگابایت DRAM بهره می‌گیرد. افزون‌براین، فرکانس پایین می‌تواند خطایی در گزارش باشد؛ چراکه فرکانس آن ۲٫۳ برابر کندتر از مشخصات شایعه‌شده است.

پارامتر / مدل

Exynos 2200

Xclipse 920 384 SPs

Snapdragon 888

Mali-G76 12-clusters

A15

5 GPU clusters

Total Score۹۱۴۳۴۸۵۳۱۴۵۵۶
Sobel۹۹۰۰۵۹۲۷۱۰۹۸۹
Canny۸۱۵۹۳۹۵۴۱۰۴۹۶
Stereo Matching۲۲۲۰۰۱۰۲۰۵۳۳۶۴۵
Histogram Equalization۶۷۸۴۴۰۹۲۱۰۲۰۳
Gaussian Blur۶۶۰۵۳۹۳۴۱۶۰۲۰
Depth of Field۱۷۰۰۴۹۷۹۴۲۱۳۴۷
Face Detection۲۲۹۴۱۷۹۷۷۸۳۱
Horizon Detection۶۶۹۱۵۳۶۷۱۶۲۰۴
Feature Matching۴۴۱۷۲۴۴۰۷۵۶۸
Particle Physics۴۵۱۲۰۲۶۸۴۷۷۲۹۷۶
SFFT۶۸۱۳۱۴۷۵۶۵۴۸
APIOpenCLOpenCLMetal

به‌طور کلی، پردازنده گرافیکی Xclipse 920 در بنچمارک محاسباتی «GPU Geekbench 5 Primate Labs» عملکرد قابل‌قبولی دارد و امتیاز آن تقریباً دو برابر بیشتر از اسنپدراگون ۸۸۸ استفاده‌شده در گلکسی اس ۲۱ است؛ اما همچنان با فاصله‌ی چشمگیری (حدود ۵۹ درصد) از پردازنده‌ی A15 Bionic ضعیف‌تر عمل می‌کند. بااین‌‌حال، بنچمارک‌ها می‌توانند دید نسبی از عملکرد محصول ارائه دهند و برای نتیجه‌گیری بهتر باید منتظر بررسی‌های نهایی باشیم.

البته نباید از این غافل شد که رقیب تراشه‌ی یادشده اسنپدراگون ۸ نسل یک خواهد بود و بنچمارک‌های گذشته نشان می‌دهد که اگزینوس ۲۲۰۰ توان رقابت با تراشه‌ی کوالکام را ندارد. برای مثال، در بنچمارک Aztec Ruins GFXBench، با فعال‌بودن تنظیمات Normal تراشه‌ی سامسونگ به ۱۰۹ فریم‌برثانیه می‌رسد؛ درحالی‌که اسنپدراگون در شرایطی مشابه به ۱۳۹،۲۵ فریم‌برثانیه دست می‌یابد.

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

منبع Tomshardware
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده