احتمال رونمایی همزمان اگزینوس ۲۲۰۰ در رویداد گلکسی اس 22 سامسونگ

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
درحالی‌که به‌تازگی گزارشی از به‌تأخیرافتادن رونمایی اگزینوس ۲۲۰۰ خبر داده بود، حالا گزارش تازه‌ای مدعی شده است که اگزینوس ۲۲۰۰ همراه گلکسی اس 22 رونمایی خواهد شد.
تبلیغات

گزارش‌های زیادی درباره‌ی تراشه‌ی موردانتظار سامسونگ، ‌اگزینوس ۲۲۰۰ منتشر شده بود که تاریخ رونمایی آن را پیش از گلکسی اس 22 تعیین کرده بود. البته بعداً گزارش جدیدتری منتشر شد که طبق آن اعلام شده بود که سری گلکس اس 22 اختصاصاً با تراشه اسنپدراگون ۸ نسل اول به تمام بازارها عرضه خواهد شد و شاید سامسونگ از اگزینوس ۲۲۰۰ در پرچمداران سری اس 22 استفاده نکند. بااین‌حال، ظاهراً کُره‌ای‌ها به این راحتی شکست را قبول نمی‌کنند و طبق گزارش جدیدی، ادعا شده است که هم‌زمان با رویداد معرفی گلکسی اس 22 از اگزینوس ۲۲۰۰ نیز رونمایی خواهد شد.

اگزینوس ۲۲۰۰ می‌تواند بخشی از اولین رویداد گلکسی آنپکد ۲۰۲۲ سامسونگ باشد

یکی از مقام‌های سامسونگ الکترونیکس به Business Korea گفته است که اگزینوس ۲۲۰۰ هم‌زمان با گلکسی اس 22 رونمایی خواهد شد. پیش‌ازاین، سامسونگ تاریخ برگزاری رویداد Galaxy Unpacked را ۸ فوریه (۱۹ بهمن) اعلام کرده بود؛ بنابراین، جدول زمانی معرفی تراشه‌ی جدید این غول کره‌ای احتمالاً از ۱۱ ژانویه (دیروز) به این تاریخ تغییر کرده است.

سامسونگ این‌گونه اظهار کرده است:

در حال برنامه‌ریزی برای رونمایی پردازنده‌‌ی جدیدی در زمان معرفی گوشی جدید سامسونگ هستیم. هیچ مشکلی هم در تولید و عملکرد پردازنده‌ی جدید وجود ندارد.

همچنین، ازآنجاکه قرار است از پردازنده‌ی گرافیکی AMD با معماری RDNA2 در تراشه‌ی اگزینوس ۲۲۰۰ نیز استفاده شود، سامسونگ رسماً دراین‌باره عنوان کرده است:

GPU جدید در این تراشه، قرار است مشکلات اگزینوس ۲۱۰۰ را برطرف کند. قصد داریم تا با آوردن پردازنده‌های گرافیکی مختص بازی به گوشی‌های موبایل، رقابت خود را در بازار قوت بخشیم.

به‌خاطر داشته باشید سامسونگ مشکل عملکرد اگزینوس ۲۲۰۰ را انکار می‌کند؛ اما یکی از افشاگران اظهار کرده است که این شرکت با مشکل گرمای بیش‌ازحد پردازنده‌ی گرافیکی RDNA2 مواجه است. ظاهراً این پردازنده در رسیدن به فرکانس مدنظر بدون تجربه‌کردن دمای زیاد و غیرعادی موفق نبوده است. پس به‌نظر می‌رسد سامسونگ در فرصت باقی‌مانده در حال انجام تغییراتی برای کاهش این مشکل است و قصد دارد پس‌ازآن این تراشه را رسماً رونمایی کند.

این غول کُره‌ای تنها تا هفته‌ی اول فوریه فرصت دارد تا همه‌چیز را درست کند که زمان نسبتاً مناسبی هم است. با فرض اینکه این شرکت عامدانه و به‌دلیل مشکلات گرمایش بیش‌ازحد عرضه‌ی اگزینوس ۲۲۰۰ را به‌تعویق انداخته، بهتر است که این کار را انجام داده باشد تا بخواهد بعد از عرضه‌ی این تراشه‌ی مشکل‌دار زیر بار انتقادها و هجمه‌های شدیدقرار بگیرد.

ما همچنان منتظر برگزاری رویداد Galaxy Unpacked در ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ هستیم تا ببینیم آیا رونمایی اگزینوس ۲۲۰۰ به حقیقت خواهد پیوست یا خیر.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات