مایکروسافت رسماً تبلیغات را وارد منو استارت ویندوز ۱۱ کرد

شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۵
مطالعه 2 دقیقه
ویندوز ۱۱ - ۱
مایکروسافت در به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۱، تبلیغات یا به‌قول خودش «پیشنهادها» را وارد منو استارت کرده است.
تبلیغات

منو Start ویندوز ۱۱ امکانات بالقوه‌ی زیادی دارد که هنوز به‌طور کامل استفاده نشده‌اند. به‌تازگی، یکی از کارمندان سابق مایکروسافت عملکرد منو استارت را بسیار ناکارآمد توصیف کرده است که باعث واکنش‌هایی از داخل مایکروسافت شد. اکنون با آغاز انتشار تبلیغات در نسخه‌ی بتای ویندوز ۱۱، تحول دیگری در این منو جنجالی ایجاد شده است.

طبق اعلام وب‌سایت رسمی ویندوز اینسایدر، پیش‌نمایش بیلد ۲۲۶۳۵٫۳۴۹۵ ویندوز ۱۱ دردسترس قرار گرفته است. مایکروسافت فهرست همه‌ی تغییرات را در وب‌سایت خود منتشر کرده است.

نمونه تبلیغات در منو استارت ویندوز ۱۱
Microsoft

ردموندی‌ها به‌صراحت از واژه‌ی تبلیغات استفاده نمی‌کنند؛ بلکه به‌جای آن اصطلاح «پیشنهادها» برای نرم‌افزارهای مرتبطی را به‌کار می‌برند که می‌توانید به‌راحتی در فروشگاه مایکروسافت پیدا کنید.

اگر به دریافت پیشنهادها تمایل ندارید، خالق ویندوز روش حذف آن‌ها را توضیح داده است: «این قابلیت را می‌توانید با رفتن به تنظیمات > شخصی‌سازی > استارت و غیرفعال‌کردن گزینه‌ی «نمایش پیشنهادها، تبلیغات و غیره» خاموش کنید.

به‌روزرسانی جدید نسخه‌ی بتای ویندوز ۱۱ به شما امکان می‌دهد که ازطریق Windows Spotlight که به‌طور خودکار پس‌زمینه‌های دسکتاپ را انتخاب می‌کند، بهتر بتوانید آنچه می‌بینید، به‌‌دلخواهتان تنظیم کنید.

اگر از کوپایلت خوشتان می‌آید؛ اما از اینکه به گوشه‌ی صفحه‌نمایش چسبیده باشد ناراحت می‌شوید، در نسخه‌ی جدید می‌توانید کوپایلت را از نوار کناری جدا کنید و در پنجره‌ی مستقلی قرار دهید.

همچنین، مایکروسافت اعلام کرده است که دستیار هوش مصنوعی کوپایلت با بهبود‌های زیرپوستی دیگری نیز همراه شده؛ اما جزئیات بیشتری ارائه نکرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات