بتای جدید iOS 16 تاریخچه ویرایش پیام را به iMessage اضافه می‌کند

جمعه ۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
نسخه‌ی جدید بتای توسعه‌دهنده‌ی iOS 16 تاریخچه‌ی ویرایش را به پیام‌هایی که در آی‌مسیج ویرایش می‌شوند اضافه کرده است تا از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری شود.
تبلیغات

اپل در جدیدترین بتای توسعه‌دهنده‌ی iOS 16 قابلیت ویرایش پیام آی‌مسیج را به‌روزرسانی کرده است تا تاریخچه‌ی ویرایش را به آن اضافه کند. با ضربه زدن روی گزینه‌ی Edited که در پایین پیام‌های ویرایش‌شده نمایش داده می‌شود، می‌توانید تاریخچه‌ی ویرایش پیام را ببینید. ورج می‌نویسد وقتی روی Edited ضربه بزنید، تمامی نسخه‌های پیشین پیام در بالای پیام اصلی به نمایش درمی‌آیند. در نسخه‌ی بتای توسعه‌دهنده‌ی iOS 16 کاربران می‌توانند صرفاً پنج بار هر پیام را ویرایش کنند.

در اسکرین‌شات زیر می‌توانید جدیدترین تغییرات قابلیت ویرایش پیام را در سیستم‌عامل iOS 16 مشاهده کنید.

اگر تاریخچه‌ی ویرایش پیامی را که طرف مقابل برای شما ارسال کرده است باز کنید، تمامی ویرایش‌های بعدی که روی پیام اعمال می‌شود به‌عنوان پیام اصلی به نمایش درمی‌آید. در اسکرین‌شات زیر، در ابتدا پیام «!No worries»‌ به‌عنوان پیام اصلی نشان داده می‌شد، اما پس از ویرایش آن به «Okay I’m just editing this away» رنگ پیام تغییر کرد.

اپل اعتقاد دارد که بدون ارائه‌ی تاریخچه‌ی ویرایش، ممکن است افراد پس از ارسال پیام‌های توهین‌آمیز یا پیام‌های حاوی لینک مخرب آن‌ها را ویرایش کنند و کسی متوجه این موضوع نشود. تا پیش از انتشار بتای جدید، همچنان امکان دیدن گزینه‌ی Edited وجود داشت اما با ضربه زدن روی آن تاریخچه‌ی ویرایش نشان داده نمی‌شد.

اپل در بتای اولیه‌ی iOS 16 به کاربران امکان می‌داد تا ۱۵ دقیقه پس از انتشار هر پیام، آن را حذف کنند؛ اما این زمان اکنون به تنها ۲ دقیقه کاهش پیدا کرده است.

در بتای جدید توسعه‌دهندگان می‌توانند کار با Live Activities API را شروع کنند و با استفاده از آن نوتیفیکیشن‌های جدیدی را که مثل ویجت هستند روی صفحه‌ی قفل نمایش دهند. Live Activities API در نسخه‌ی عمومی iOS 16 که پاییز منتشر می‌شود دردسترس قرار نمی‌گیرد و اپل می‌گوید تا پیش از پایان ۲۰۲۲ با انتشار به‌روزرسانی نرم‌افزاری، این قابلیت را به آیفون اضافه می‌کند.

iOS 16 جدیدترین سیستم‌عامل موبایلی اپل با تغییراتی نظیر شخصی‌سازی صفحه‌ی قفل است که برای آیفون 8 و مدل‌های جدیدتر دردسترس قرار می‌گیرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات