تعداد کاربران سیستم‌ عامل هارمونی هواوی به بیش از ۷۰ میلیون نفر رسید

تعداد کاربران سیستم‌ عامل هارمونی هواوی به بیش از ۷۰ میلیون نفر رسید

بر اساس آمار رسمی، سیستم‌ عامل هارمونی هواوی در حال حاضر قابل استفاده در نزدیک به ۱۰۰ دستگاه است و در حدود ۷۰ میلیون کاربر دارد.

چندی پیش هواوی یک کنفرانس خبری برگزار کرد تا هارمونی اواس ۲ را معرفی کند؛ سیستم‌عاملی که در واقع به‌عنوان پاسخی به تحریم‌های سخت‌گیرانه‌ی ایالات متحده طراحی و توسعه داده شده است. هارمونی اواس ۲ به هواوی اجازه می‌دهد به‌صورت مستقل از اندروید و امکانات آن عمل کند و مانند اپل، اکوسیستم مستقل خود را تشکیل بدهد.

هارمونی اواس ۲ دارای امکانات گسترده‌ای است و حتی سرویسی به نام اپ گالری دارد که برای ارائه‌ی اپلیکیشن‌های مختلف به کاربران استفاده می‌شود. درحالی‌که چند ماه از انتشار سیستم‌ عامل هارمونی برای محصولات مختلف هواوی می‌گذرد، GSMArena گزارشی منتشر کرده است که اطلاعات جالبی از آمار تعداد کاربران سیستم‌عامل اختصاصی هواوی در اختیارمان قرار می‌دهد.

در ماه ژوئن که هارمونی او‌اس ۲ معرفی شد، سران هواوی وعده دادند که سیستم‌عامل جدید این شرکت چینی قابل استفاده در بیش از ۱۰۰ دستگاه خواهد بود. در واقع وعده‌ی انتشار آپدیت برای بیش از ۱۰۰ دستگاه نیز داده شد و مقام‌های ارشد هواوی گفتند آپدیتی که منتشر خواهد شد، شامل نسخه‌ی پایدار و نهایی سیستم‌عامل هارمونی ۲ خواهد بود.

در گزارش ذکر شده است که هواوی فاصله‌ی چندانی با محقق ساختن وعده‌های خود ندارد و تاکنون نزدیک به ۱۰۰ دستگاه از محصولات مختلف هواوی که شامل تبلت و گوشی‌ هوشمند می‌شوند، سیستم‌عامل هارمونی را به‌صورت به‌روزرسانی نرم‌افزاری دریافت کرده‌اند. سران هواوی اشاره‌ای نیز به آمار کاربرانی داشته‌اند که اکنون از سیستم‌عامل هارمونی استفاده می‌کنند.

طبق گفته‌ی مقام‌های ارشد هواوی، اکوسیستم هارمونی اکنون میزبان بیش از ۷۰ میلیون کاربر است و دارندگان محصولات مختلف هواوی، سیستم‌عامل هارمونی را جایگزین نسخه‌های مختلف اندروید کرده‌اند. البته برخی از محصولات هواوی به‌صورت از پیش نصب‌شده با سیستم‌عامل هارمونی روانه‌ی بازار شده‌اند که بخشی از آمار ارائه‌شده را تشکیل می‌دهند.

کاربران در گذشته نیز امکان استفاده از نسخه‌ی بتای هارمونی اواس را داشتند؛ اما نسخه‌ی نهایی و پایدار هارمونی در ۲ ژوئن (۱۲ خرداد) منتشر شد و با توجه به آماری که منتشر شده است، تنها سه ماه نیاز بود تا تعداد کاربران سیستم‌عامل هارمونی به رقم ۷۰ میلیون نفر برسد. طبق گزارش، محصولاتی که آپدیت هارمونی را دریافت کرده‌اند شامل محصولات قدیمی آنر نیز می‌شوند.

آنر چندی پیش از هواوی جدا شد تا به‌صورت مستقل فعالیت داشته باشد؛ اما پشتیبانی نرم‌افزاری از محصولات قدیمی این شرکت به بخش مهندسی هواوی سپرده شد. درواقع پشتیبانی نرم‌افزاری از محصولات آنر که پیش از جدا شدن از هواوی به بازار عرضه شده‌اند، اکنون توسط بخش پشتیبانی هواوی صورت می‌گیرد. هواوی برای جلب رضایت مشتریان خود، سیستم‌عامل هارمونی ۲ را برای محصولات آنر نیز منتشر کرده است.

باید در نظر داشت که هواوی طی سال‌های اخیر محصولات بسیاری را در سری‌ها و حتی برندهای مختلف به بازار عرضه کرده و همچنین وعده داده است که سیستم‌عامل هارمونی ۲ را برای محصولات قدیمی نیز منتشر کند. محصولاتی که هارمونی اواس ۲ را دریافت خواهند کرد شامل سری میت ۹ نیز می‌شود که در سال ۲۰۱۶ روانه‌ی بازار شد.

انتظار می‌رود شرکت‌های دیگر نیز به استفاده از سیستم‌عامل هارمونی حداقل برای بازار چین روی آورند؛ اما پرسشی که وجود دارد مقدار رضایت کاربران از سیستم‌عامل هارمونی ۲ هواوی است. اگر از سیستم‌عامل اختصاصی هواوی استفاده می‌کنید، نظرتان را در مورد هارمونی اواس ۲ و رضایتتان از آن را با کاربران دیگر زومیت به اشتراک بگذارید.

منبع GSMArena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده