مایکروسافت سیستم عامل ابری ویندوز 365 را رونمایی کرد

جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
بعد از مدت‌ها شایعه، مایکروسافت بالاخره از سیستم‌عامل ابری خود یعنی Windows 365 رونمایی کرد. طبق اعلام مایکروسافت Windows 365 در تاریخ ۲۵ مرداد برای کاربران سازمانی در دسترس قرار می‌گیرد.
تبلیغات

به گزارش TomsHardware، مایکروسافت در رویدادی از سیستم‌عامل ابری Windows 365 پرده برداشت. Windows 365 سیستم‌‎عامل تحت ابر مایکروسافت است که کاربران بسته به نیاز خود، سخت‌افزار مورد نظر را انتخاب می‌کنند و وارد محیط ویندوز می‌شود. Windows 365 در حال حاضر از ویندوز ۱۰ پشتیبانی می‌کند؛ اما در آینده و با در دسترس قرار گرفتن ویندوز ۱۱ کاربران می‌توانند از این سیستم عامل نیز استفاده کنند.

ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت در مورد Windows 365 می‌گوید.

ما با ویندوز ۳۶۵، یک دسته جدید ایجاد کرده‌ایم.

از آنجا که تمام داده‌های کاربران در زمان استفاده از Windows 365 روی سرور‌های Azure ذخیره می‌شوند. دیگر نیازی به انجام تنظیمات در دستگاه‌های مختلف برای دسترسی دوباره به Windows 365 نیست. برای مثال می‌توانید کارهای خود را روی کامپیوتر رومیزی انجام دهید و ادامه کار را بدون نیاز به خاموش کردن Windows 365 در لپ‌تاپ ادامه دهید.

مایکروسافت برای تأمین امنیت Windows 365 از مدل امنیتی Zero Trust (بدون نیاز به اعتمادکردن به اشخاص ثانویه و ثالث) استفاده می‌کند؛ بدین‌مفهوم که حتی خود مایکروسافت هم به اطلاعات کاربران Windows 365 دسترسی ندارد.

در حال حاضر فقط کاربران تجاری امکان دسترسی به ویندوز ۳۶۵ را دارند و قیمت دسترسی به این سرویس با پردازنده ۲ هسته‌ای، ۴ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه، ماهیانه ۳۱ دلار است.

تنظیمات و مشخصات ویندوز ۳۶۵

Windows 365 به اینترنتی با سرعت دانلود ۱۰ گیگابیت‌برثاینه و آپلود ۴ گیگابیت‌برثانیه مجهز شده است.

تست سرعت ویندوز 365

درنهایت باید به این موضوع اشاره کرد که دسترسی به Windows 365 محدود به سیستم عامل ویندوز نیست و کاربران می‌توانند از طریق هر سیستم‌عاملی و با مرورگر به Windows 365 دسترسی داشته باشند.

نظر شما در مورد Windows 365 چیست، آیا اگر این سرویس در آینده برای کاربران معمولی در دسترس قرار بگیرید از آن استفاده می‌کنید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات