وان‌پلاس: OxygenOS کنار گذاشته نخواهد شد

وان‌پلاس: OxygenOS کنار گذاشته نخواهد شد

مدیرعامل وان‌پلاس در پاسخ به رسانه‌ها توضیح داد که برند محبوب چینی قصد ندارد استفاده از OxygenOS را متوقف کند.

سال گذشته‌ی میلادی اوپو و وان‌پلاس که از زیرمجموعه‌های BBK Electronics محسوب می‌شوند، طی انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که منابع مشترک بیشتری در محصولات جدیدشان استفاده خواهند کرد. همین امر سبب شد شایعاتی در مورد حذف یا ادغام OxygenOS مطرح شود.

پیت لائو، مدیرعامل وان‌پلاس، توضیح داده است که OxygenOS کنار گذاشته نمی‌شود و محصولات آینده‌ی وان‌پلاس همچنان از این سیستم عامل مبتنی بر اندروید استفاده خواهند کرد. طبق گزارش GSMArena، پیت لائو می‌گوید وان‌پلاس همچنان برندی مستقل خواهد بود و توسعه‌ی سیستم عامل اختصاصی خود را ادامه خواهد داد.

محصولات وان‌پلاس در چین از سیستم عاملی به نام HydrogenOS استفاده می‌کردند؛ زیرا گوشی‌های هوشمند وان‌پلاس در چین فاقد سرویس‌های گوگل پلی بودند و به همین علت به رابط سیستم عاملی توانمندی نیاز داشتند؛ اما مدتی بعد وان‌پلاس از سیستم عامل جدیدی استفاده کرد که در واقع نسخه‌ی شخصی‌سازی‌شده‌ای از ColorOS اوپو محسوب می‌شد.

وان‌پلاس برای محصولات خارج از بازار چین از OxygenOS استفاده می‌کند؛ سیستم عاملی که از امکانات مختلف اندروید برخوردار است و انتظار می‌رود نسخه‌ای از آن در دست توسعه باشد که مبتنی بر اندروید ۱۲ طراحی می‌شود.

وان‌پلاس تنها شرکتی نیست که برخی از ویژگی‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری محصولات آن در بازار چین با سایر نقاط جهان تفاوت دارد. تاکنون بارها اتفاق افتاده است محصولاتی از شرکت‌های مختلف مانند هواوی و شیائومی دو نسخه‌ی متفاوت از گوشی هوشمند یا تبلتی را برای بازار چین و سایر بازارهای دنیا معرفی کنند که از تراشه یا دوربین متفاوتی برخوردار هستند.

منبع GSMArena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده