سرویس Google Play Points آغاز به‌ کار کرد

سرویس Google Play Points آغاز به‌ کار کرد

Google Play Points، سرویس دریافت جایزه‌ی ویژه‌ی کاربران اندروید در فروشگاه گوگل‌پلی که پیش‌تر در ژاپن راه‌اندازی شده بود، به‌تازگی در آمریکا نیز دردسترس قرار گرفته است.

گوگل روز گذشته رسما از آغاز‌ به‌ کار سرویسی جدید با نام گوگل‌پلی پوینتس (Google Play Points) خبر داد. گوگل‌پلی پوینتس درحقیقت سرویسی ویژه برای کاربران اندرویدی است که می‌توانند ازطریق آن جوایز خاصی را دریافت کنند. ازطریق Points می‌توان در فروشگاه گوگل‌پلی امتیاز جمع‌آوری کرد. همچنین، امکان دریافت امتیاز ازطریق روش‌های متعددی وجود دارد و کاربر می‌تواند امتیازهای کسب‌شده را برای دریافت جوایز متعددی صرف کند.

گوگل‌پلی پوینتس نخستین‌بار در سپتامبر ۲۰۱۸ در ژاپن آغاز به‌ کار کرد. سپس، گوگل این سرویس را در آوریل ۲۰۱۹ دراختیار کاربران کره‌‌جنوبی نیز قرار داد. گوگل مدعی است میلیون‌ها نفر تاکنون به سرویس پوینتس ملحق شده‌اند. همین موضوع این شرکت را ترغیب کرده است تا سرویس گوگل‌پلی پوینتس را به‌صورت رسمی در ایالات متحده‌ی آمریکا نیز منتشر کند.

گوگل خبر آغاز به‌ کار پوینتس را در آمریکا ازطریق انتشار پستی جدید در وبلاگ‌ رسمی‌اش اعلام کرد. این شرکت می‌گوید سرویس جدیدش روش ویژه‌ای است که دومیلیارد نفر کاربر گوگل‌پلی در ۱۹۰ کشور دنیا خواهند توانست ازطریق آن امتیاز جمع‌آوری کنند. بیان این گفته‌های گوگل نشان می‌دهد این شرکت قصد دارد به‌زودی سرویس پوینتس را به‌صورت گسترده در سراسر جهان دردسترس قرار دهد.

گوگل پلی پوینتس / Google Play Points

عضویت در گوگل‌پلی پوینتس کاملا رایگان است و کاربران به پرداخت هزینه‌ی خاصی برای استفاده از آن ملزم نیستند. پس از عضویت در سرویس مذکور، هروقت در گوگل‌پلی اپلیکیشن بخرید، امتیاز دریافت خواهید کرد. درضمن دانلود اپلیکیشن‌ها و بازی‌های ویژه‌ی حاضر در گوگل‌پلی نیز باعث افزایش امتیازات کاربر خواهد شد. افزون‌بر‌این‌، گوگل قصد دارد رویدادهای ویژه‌ای را به‌صورت هفتگی برگزار کند که امکان دریافت امتیاز زیاد برای کاربران فراهم خواهد شد.

سرویس گوگل‌پلی پوینتس بسته به فعالیت کاربران نشان خاصی به‌ آن‌ها اهدا می‌کند: برنز، نقره‌ای، طلایی و پلاتینی. هرچه امتیاز دریافتی بیشتر باشد، سطح حساب کاربری‌تان ارتقا می‌یابد و نشان‌های جدید را دریافت خواهید کرد. هرچه سطح حساب‌ کاربری ارتقا یابد، بسته‌های ویژه‌ی بیشتری (نظیر جوایز هفتگی) دراختیار شما قرار خواهد گرفت. گوگل ازطریق این کارها قصد دارد کاربر را همیشه در تعامل با سرویس پوینتس نگه دارد.

کاربر می‌تواند امتیازهایی که از روش‌های مختلف دریافت کرده است، برای اهداف خاصی خرج کند. شایان ذکر است کارهای مختلفی ازطریق این امتیازها می‌توان انجام داد؛ مثلا دریافت آیتم‌های ویژه در اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها و خرید کتاب صوتی و اجاره‌ی فیلم سینمایی در گوگل‌پلی.

به‌منظور عضویت در سرویس گوگل‌پلی پوینتس، روی گوشی هوشمند خود اپلیکیشن گوگل‌پلی را بازکنید و سپس وارد منو همبرگری بخش بالا سمت راست شوید. پس از بازشدن منو، روی گزینه‌ی Play Points ضربه بزنید تا در آن عضو شوید. پس از انجام این کار، به‌ازای هر فعالیت در گوگل‌پلی، امتیاز خاصی به حساب کاربری‌تان اضافه می‌شود. 

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی سرویس گوگل‌پلی پوینتس چیست؟

منبع makeuseof
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده