احتمال پشتیبانی اندروید TV از سرویس گوگل استیدیا در سال ۲۰۲۰

پنج‌شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
مطالعه 2 دقیقه
براساس تصویری فاش‌شده، ظاهرا پشتیبانی از سرویس استریم بازی گوگل استیدیا قرار است سال آینده‌ی میلادی به سیستم‌عامل اندروید TV اضافه شود.

دوشنبه‌ی گذشته، یکی از کاربران در XDA-Developers تصویری منتشر کرد که براساس آن، گوگل قصد دارد پشتیبانی از سرویس استریم بازی موردانتظارش، یعنی استیدیا (Google Stadia) را به پلتفرم اندروید TV اضافه کند. ظاهرا افشاگر این تصویر یکی از شرکت‌کنندگان همایش International Broadcasting Convention بوده است که توانسته از اسلایدی عکس بگیرد که نقشه‌ی راه اندروید TV را تا سال ۲۰۲۱ نشان می‌داده است.

استیدیا سرویس استریم بازی مبتنی‌بر فضای ابری گوگل است که چند ماه از معرفی رسمی آن می‌گذرد. استیدیا درحقیقت پلتفرم اشتراکی بازی‌های ویدئویی است که به شما امکان می‌دهد روی دستگاه دلخواهتان بازی را تجربه کنید.

از همان ابتدای معرفی استیدیا، این سرویس را نتفلیکس دنیای بازی‌ها خطاب می‌کردند. همچون نتفلیکس، استیدیا نیز شبیه دریایی از محتوا (در قالب بازی‌های ویدئویی) است که به شما امکان می‌دهد با پرداخت هزینه‌ی مشخصی در هر ماه، آن‌ها را تجربه کنید. گوگل قصد دارد استیدیا را نوامبر ۲۰۱۹ (آبان و آذر ۱۳۹۸) با هزینه‌ی ماهانه‌ی ۹.۹۹ دلار دردسترس قرار دهد.

در اسلاید فاش‌شده از مراسم International Broadcasting Convention به موارد دیگری نیز نظیر Assistant for Operators EAP اشاره شده است که ظاهرا به قابلیتی اشاره می‌کند که به اپراتورها امکان می‌دهد گوگل اسیستنت را با عباراتی خاص شخصی‌سازی کنند. همچنین در این اسلاید، به اعمال به‌روزرسانی در فروشگاه گوگل‌پلی اشاره شده است؛ البته گوگل تاکنون به انتشار این خبر واکنش نشان نداده است.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی سرویس استریم بازی گوگل چیست؟

مطالب مشابه

نظرات