رؤیای گیمرها؛ این اولین مانیتور ۳۲ اینچ 4K OLED دنیا است

چهارشنبه ۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
مانیتور Asus PG32UCDM پنل جلویی
ایسوس اولین مانیتور ۳۲ اینچ 4K OLED دنیا را با مشخصات تحسین‌برانگیزی نظیر نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتز و زمان پاسخ‌دهی ۰٫۰۳ میلی‌ثانیه رونمایی کرد.
تبلیغات

مانیتور ایسوس به نام ROG Swift OLED PG32UCDM رونمایی شده است که پنل ۳۲ اینچ دارد. به ادعای ایسوس، PG32UCDM اولین مانیتور ۳۲ اینچ OLED گیمینگ با وضوح 4K در دنیا است. این مانیتور از پنل ۲۴۰ هرتز 4K QD-OLED استفاده می‌کند و سیستم خنک‌کننده‌ی اختصاصی دارد.

مانیتور Asus PG32UCDM مدل خمیده

پش‌تر مانیتورهای 4K OLED را در بازار دیده‌ایم، اما محصول جدیدی که ایسوس رونمایی کرده است از پنل QD-OLED استفاده می‌کند. این فناوری نسخه‌ی پیشرفته‌تر OLED است تا رنگ‌ها سرزنده‌تر نمایش داده شوند و ناحیه‌های تاریک، عمیق‌تر به‌نظر برسند. همچنین پنل‌های QD-OLED به روشنایی بیشتری نسبت‌به OLED دست پیدا می‌کنند.

بر اساس بیانیه‌ی مطبوعاتی ایسوس، هیت‌سینک سفارشی PG32UCDM مادربرد این مانیتور را خنک نگه می‌دارد تا همیشه بهترین عملکرد ارائه شود. در داخل این مانیتور از یک لایه‌ی گرافن استفاده شده است تا گرما بهتر پراکنده شود.

مانیتور Asus PG32UCDM از نمای پشت

ایسوس می‌گوید مانیتور جدیدش نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتز و زمان پاسخ‌دهی ۰٫۰۳ میلی‌ثانیه دارد و از فناوری Nvidia G-Sync پشتیبانی می‌کند. مانیتور PG32UCDM به Smart KVM و درگاه USB-C مجهز است و از حالت تصویردرتصویر پشتیبانی می‌کند.

مانیتور Asus PG32UCDM از نمای سه رخ جلو

ایسوس افزون‌بر مانیتور ۳۲ اینچ، یک مانیتور دیگر به نام PG34WCDM رونمایی کرده است که پنل خمیده‌ی ۳۴ اینچ OLED با نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتز و وضوح 1440p دارد. این مانیتور نیز به Smart KVM و درگاه USB-C مجهز است.

قیمت مانیتور ایسوس PG32UCDM و PG34WCDM اعلام نشده است. این مانیتورها در سال ۲۰۲۴ روانه‌ی بازار می‌شوند. با در نظر گرفتن مشخصات فنی، قطعاً قیمت مانیتور جدید ایسوس زیاد خواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات