بنکیو نمایشگر گیمینگ MOBIUZ را در مدل ۳۱٫۵ و ۳۴ اینچی عرضه کرد

دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
بنکیو (BenQ) نمایشگر گیمینگ جدید MOBIUZ را در مدل ۳۴ و ۳۱٫۵ اینچی و با تم Dying Light 2 عرضه کرد.
تبلیغات

بنکیو جدیدترین نمایشگرهای سری MOBIUZ را معرفی کرد. شناسه‌ی مدل این دو محصول EX3410R و EX3210R و ابعادشان ۳۴ و ۳۱٫۵ اینچ است و از انحنای درخورتوجه 1000R بهره می‌برند.

به‌گزارش wccftech، مانیتورهای جدید بنکیو قطعاً عریض‌ترین نمونه‌های بازار نیستند؛ اما این شرکت روند فعلی را در صنعت نمایشگرهای رایانه دنبال کرده است. نمایشگر ۳۴ اینچی جدید MOBIUZ از نسبت تصویری ۲۱ به ۹ و وضوح ۳۴۴۰ در ۱۴۴۰ پیکسل، نرخ نوسازی ۱۴۴ هرتز، نسبت کنتراست ۳۰۰۰:۱ و حداکثر روشنایی ۳۵۰ نیت بهره می‌برد. بنکیو پایه‌ای قابل‌تنظیم برای این محصول در نظر گرفته و علاوه‌براین دو بلندگوی داخلی در آن تعبیه کرده است. نمایشگر ۳۴ اینچی جدید بنکیو از دو درگاه HDMI 2.0 و یک درگاه DisplayPort 1.4 نیز بهره می‌برد.

مانیتور خمیده جدید بنکیو

بنکیو همچنین مدل ۳۱٫۵ اینچی خود (EX3210R) را در نسخه‌ی رسمی Dying Light 2 Stay Human نیز ارائه می‌دهد که از انحنای 1000R، نسبت تصویر ۱۶ به ۹، وضوح 2K و نرخ نوسازی ۱۶۵ هرتز برخوردار است.

صفحه‌نمایش‌های خمیده (Curve) امکان بازکردن چندین پنجره را به‌طور هم‌زمان فراهم می‌کند و باعث افزایش بهره‌وری و گردش‌کار می‌شوند. توانایی بازکردن پنجره‌های بیشتر روی یک صفحه، نسبت به استفاده از دو نمایشگر مجزا، تجربه‌ی کاربری بهتری ارائه می‌دهد.

مانیتور خمیده جدید بنکیو

نمایشگرهای خمیده‌ی جدید MOBIUZ بنکیو از فناوری پنل تراز عمودی (VA) بهره می‌برند. این فناوری به پنل‌های LCD اجازه می‌دهد تا از کریستال‌های مایع با تراز عمودی و عمود بر بسترهای استاندارد مثل شیشه‌های پلاریزه استفاده کنند. هنگامی‌که این مانیتورها به منبع تعذیه متصل شوند، کریستال‌ها کج می‌شوند و به‌نور اجازه می‌دهد از صفحه‌نمایش عبور کند.

مانیتور خمیده جدید بنکیو

فناوری پنل VA در چندین نمایشگر Curve در بازار دیده شده است. بااین‌‌حال، هنگام استفاده از فناوری حفظ تصویر پویا بدون تاری و فناوری پاسخ‌ سریع MPRT، ارائه‌ی زمان پاسخ تصویر فعال، رمزگشایی سریع تصاویر باقی‌مانده و کاهش تاری حرکت، لکه‌‌های روی صفحه‌های VA را حذف می‌کند.

نمایشگرهای منحنی IPS به‌دلیل ضخیم‌تر و محکم‌تر بودن صفحه‌نمایش‌، خمیدگی نرمی ندارند و همین ویژگی قیمت این محصولات را افزایش می‌دهد. پنل‌های IPS نیز تمایل به نشت نور دارند. باوجوداین‌‌، این نمایشگرها زاویه‌ی دید بهتر و عملکرد رنگ بهبودیافته و کیفیت تصویر پویای استسثنایی ارائه می‌دهند.

مانیتور خمیده جدید بنکیو

صفحه‌نمایش‌های خمیده با تراز عمودی، نسبت به نمایشگرهای IPS، کنتراست بیشتر، بازتولید رنگ دقیق‌تر، مطلقا بدون نشت نور و زاویه‌ی دید کمتر ارائه می‌دهد. درحال‌حاضر، نمایشگر ۳۴ اینچی MOBIUZ بنکیو با قیمت ۶۲۹٫۹۹ دلار و مدل ۳۱٫۵ اینچی با تم Dying Light Stay Human با قیمت ۵۹۹٫۹۹ دلار فروخته می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات