مانیتور گیمینگ BenQ با نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتز و زمان پاسخ‌دهی ۰/۵ میلی‌ثانیه معرفی شد

چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
بینکیو به‌تازگی یک نمایشگر گیمینگ جدید را با نام Zowie XL2746S با امکانات جدید و پیشرفته مجهز به پنل TN معرفی کرده است
تبلیغات

فناوری IPS به‌تازگی تحولات زیادی یافته تا جایی که به نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتز در نمایشگرهای گیمینگ رسیده است و این در حالی است که قبلا این قابلیت توسط پنل TN ارائه می‌شد. اما اکنون پنل‌های TN یک امکان جدید را ارائه کرده‌اند که آن، زمان پاسخ‌دهی بسیار کم است. بنکیو به‌تازگی با بهره‌گیری از این فناوری جدید در پنل‌های TN، مانیتور گیمینگ جدید خود را عرضه کرده است.

بینکیو به‌تازگی آخرین مانیتور گیمینگ خود را با نام Zowie XL2746S معرفی کرده است. همان‌طور که از یک مانیتور Zowie انتظار می‌رود، شاهد ویژگی‌های مختلفی در این مانیتور بنکیو برای گیمرها هستیم که این قابلیت‌ها فراتر از قابلیت‌های پنل مانیتور خواهند بود. در ادامه به معرفی این مانیتور گیمینگ BenQ و امکانات آن خواهیم پرداخت.

نمایشگر Zowie XL2746S بنکیو

بنکیو در این مانیتور از رزولوشن Full HD استفاده کرده است از دیگر امکانات این نمایشگر می‌توان به حداکثر میزان روشنایی ۳۲۰ نیت، نسبت کنتراست ۱:۱۰۰۰، نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتز و زمان پاسخ‌دهی ۰/۵ میلی‌ثانیه اشاره کرد. در این نمایشگر گیمینگ با پنل TN، نمی‌توان انتظار زاویه دید یا پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را داشت درنتیجه فقط شاهد پشتیبانی از رنگ‌های sRGB خواهیم بود.

نمایشگر Zowie XL2746S بنکیو

مانیتور Zowie XL2746S از فناوری Adaptive-Sync و AMD FreeSync پشتیبانی می‌کند. همچنین شاهد پشتیبانی از فناوری +DyAc نیز در این مدل هستیم که تاری تصویر را در صحنه‌های اکشن و بسیار سریع کاهش خواهد داد. همچنین فناوری Black eQualizer برای بهبود صحنه‌های تاریک در این مانیتور گیمینگ بنکیو ارائه شده است.

مانیتورهای Zowie بنکیو به‌طور اختصاصی برای گیمرهای حرفه‌ای و بازی‌های ورزشی طراحی شده‌اند. این مانیتور گیمینگ از هود مخصوصی برای کاهش تابش نور و افزایش تمرکز برخوردار بوده و همچنین از چشم‌ها محافظت می‌کند. طراحی ارگونومیک این مانیتور امکان تنظیم ارتفاع، شیب و چرخش را فراهم خواهد کرد.

نمایشگر Zowie XL2746S بنکیو

در بخش اتصالات مانیتور Zowie XL2746S شاهد DisplayPort 1.2a ،DVI-D DL و دو ورودی HDMI هستیم و همچنین کانکتورهای صوتی و هاب USB دوگانه نیز در این مانیتور ارائه شده است. قیمت مانیتور BenQ Zowie XL2746S  در اروپا  ۶۲۹ یورو اعلام شده است.

مشخصات

مانیتور

Zowie XL2746S

پنل

 ۲۷ اینچی TN

رزولوشن

۱۰۸۰‍‍×۱۹۲۰

نرخ نوسازی

۲۴۰ هرتز

فناوری تازه‌سازی

AdaptiveSync

FreeSync

حداکثر روشنایی

۳۲۰ نیت

کنتراست

۱:۱۰۰۰

زاویه دید

۱۶۰ درجه عمودی / ۱۷۰ درجه افقی

زمان پاسخ‌دهی

۰/۵ میلی‌ثانیه در حالت GTG

تراکم پیکسل

۸۱ پیکسل در اینچ

پشتیبانی رنگ‌ها

sRGB (؟)

ورودی

۱ ×DP 1.2a

۱ ×DVI-D DL

۱ ×HDMI 1.4

 ۱ ×HDMI 2.0

صدا

کانکتور صدا

اتصال استاندارد VESA

-

گارانتی

؟

قیمت

۶۲۹ یورو

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات