مانیتور گیمینگ BenQ با نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتز و زمان پاسخ‌دهی ۰/۵ میلی‌ثانیه معرفی شد

چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
بینکیو به‌تازگی یک نمایشگر گیمینگ جدید را با نام Zowie XL2746S با امکانات جدید و پیشرفته مجهز به پنل TN معرفی کرده است

فناوری IPS به‌تازگی تحولات زیادی یافته تا جایی که به نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتز در نمایشگرهای گیمینگ رسیده است و این در حالی است که قبلا این قابلیت توسط پنل TN ارائه می‌شد. اما اکنون پنل‌های TN یک امکان جدید را ارائه کرده‌اند که آن، زمان پاسخ‌دهی بسیار کم است. بنکیو به‌تازگی با بهره‌گیری از این فناوری جدید در پنل‌های TN، مانیتور گیمینگ جدید خود را عرضه کرده است.

بینکیو به‌تازگی آخرین مانیتور گیمینگ خود را با نام Zowie XL2746S معرفی کرده است. همان‌طور که از یک مانیتور Zowie انتظار می‌رود، شاهد ویژگی‌های مختلفی در این مانیتور بنکیو برای گیمرها هستیم که این قابلیت‌ها فراتر از قابلیت‌های پنل مانیتور خواهند بود. در ادامه به معرفی این مانیتور گیمینگ BenQ و امکانات آن خواهیم پرداخت.

بنکیو در این مانیتور از رزولوشن Full HD استفاده کرده است از دیگر امکانات این نمایشگر می‌توان به حداکثر میزان روشنایی ۳۲۰ نیت، نسبت کنتراست ۱:۱۰۰۰، نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتز و زمان پاسخ‌دهی ۰/۵ میلی‌ثانیه اشاره کرد. در این نمایشگر گیمینگ با پنل TN، نمی‌توان انتظار زاویه دید یا پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را داشت درنتیجه فقط شاهد پشتیبانی از رنگ‌های sRGB خواهیم بود.

مانیتور Zowie XL2746S از فناوری Adaptive-Sync و AMD FreeSync پشتیبانی می‌کند. همچنین شاهد پشتیبانی از فناوری +DyAc نیز در این مدل هستیم که تاری تصویر را در صحنه‌های اکشن و بسیار سریع کاهش خواهد داد. همچنین فناوری Black eQualizer برای بهبود صحنه‌های تاریک در این مانیتور گیمینگ بنکیو ارائه شده است.

مانیتورهای Zowie بنکیو به‌طور اختصاصی برای گیمرهای حرفه‌ای و بازی‌های ورزشی طراحی شده‌اند. این مانیتور گیمینگ از هود مخصوصی برای کاهش تابش نور و افزایش تمرکز برخوردار بوده و همچنین از چشم‌ها محافظت می‌کند. طراحی ارگونومیک این مانیتور امکان تنظیم ارتفاع، شیب و چرخش را فراهم خواهد کرد.

در بخش اتصالات مانیتور Zowie XL2746S شاهد DisplayPort 1.2a ،DVI-D DL و دو ورودی HDMI هستیم و همچنین کانکتورهای صوتی و هاب USB دوگانه نیز در این مانیتور ارائه شده است. قیمت مانیتور BenQ Zowie XL2746S  در اروپا  ۶۲۹ یورو اعلام شده است.

مطالب مشابه

نظرات