آیفون ۱۲ با iOS 17.4 به قابلیتی مدرن و کاربردی مجهز شد

پنج‌شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۰
مطالعه 1 دقیقه
آیفون ۱۲ پرو مکس حین عکاسی
گوشی آیفون ۱۲ پس از دریافت به‌روزرسانی iOS 17.4 به جدیدترین استاندارد شارژ بی‌سیم مجهز شد.
تبلیغات

گفته می‌شود که سیستم‌عامل iOS 17.4 پشتیبانی از شارژ بی‌سیم ۱۵ واتی Qi2 را برای گوشی آیفون ۱۲ امکان‌پذیر کرده است.

Qi2 فناوری شارژ بی‌سیم مبتنی‌بر مگ‌سیف اپل است که توسط کنسرسیوم انتقال توان وایرلس (WPC) طراحی شده و علاوه‌بر افزایش سرعت، از طریق آهنربا به بهبود کارایی فرایند شارژ بی‌سیم کمک می‌کند.

Qi2 استانداردهای شارژ بی‌سیم را یکپارچه می‌کند تا استفاده از لوازم جانبی‌ مبتنی‌بر فناوری مگ‌سیف اپل در گوشی‌های اندرویدی امکان‌پذیر شود.

مگ‌سیف که ابتدا برای آیفون ۱۲ معرفی شد، سرعت‌ شارژ تا ۱۵ وات را ارائه می‌دهد. شارژرهای بی‌سیم متفرقه‌ی بدون گواهی مگ‌سیف به حداکثر توان ۷٫۵ وات محدود شده بودند، اما Qi2 می‌تواند به ۱۵ وات کامل برسد.

سال گذشته اپل توان ۱۵ وات شارژرهای بی‌سیم Qi2 را ازطریق به‌روزرسانی iOS 17.2 برای آیفون ۱۳ و آیفون ۱۴ فعال کرد. سری آیفون ۱۵ از ابتدا پشتیبانی از Qi2 را به‌همراه داشت و آیفون ۱۲ تنها مدل آیفون با مگ‌سیف بود که بدون قابلیت شارژ سریع‌ مبتنی‌بر Qi2 کار می‌کرد.

گزارش Macworld ادعا می‌کند که اکنون آیفون ۱۲ نیز پس از به‌روزرسانی به iOS 17.4 قادر به شارژ ۱۵ وات هنگام استفاده از شارژر بی‌سیم Qi2 شده است. هنگام استفاده از شارژر Qi2، دستگاه انیمیشنی را نشان می‌دهد که فقط زمانی ظاهر می‌شود که شارژ ۱۵ وات فعال باشد. آزمایش‌ها با شارژر بی‌سیم Anker Qi2 MagGo نشان داد که سرعت‌ شارژ آن مطابق با مگ‌سیف است.

اپل به صراحت اعلام کرد که iOS 17.2 پشتیبانی از Qi2 را برای آیفون‌های ۱۳ و ۱۴ به‌همراه می‌آورد، اما هیچ ادعایی در مورد iOS 17.4 و آیفون ۱۲ نداشت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات