شیائومی ۱۵ یکی از نمادهای طراحی شیائومی ۱۴ را حفظ می‌کند

سه‌شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۲
مطالعه 2 دقیقه
پخش موسیقی با شیائومی ۱۴ پرو
جدیدترین نسل گوشی‌ پرچمدار شیائومی، از لحاظ برخی ویژگی‌های صفحه‌نمایش به نسل‌ فعلی شباهت خواهد داشت.
تبلیغات

گوشی شیائومی ۱۲ با صفحه‌نمایش ۶٫۲۸ اینچی عرضه شد و شیائومی ۱۳ به صفحه‌نمایش بزرگ‌تر ۶٫۳۶ اینچی مجهز بود. شیائومی ۱۴ نیز به صفحه‌نمایش ۶٫۳۶ اینچی مجهز شد اما در سایر بخش‌ها بسیار متفاوت‌تر از نسل قبلی ظاهر شده است.

به گفته‌ی افشاگر معروف، Digital Chat Station، شیائومی قصد دارد گوشی شیائومی ۱۵ را با نمایشگر تخت ۶٫۳۶ اینچی وارد بازار کند و از این لحاظ شبیه به شیائومی ۱۴ خواهد بود. سری شیائومی ۱۵ مجهز به سنسور اثر انگشت اولتراسونیک شرکت گودیکس است که زیر صفحه‌نمایش این گوشی قرار خواهد گرفت.

گوشی شیائومی ۱۵ ممکن است در ماه سپتامبر (شهریور و مهر) به تولید انبوه برسد و تا آن‌زمان احتمالاً اطلاعات بیشتری راجع‌به این گوشی فاش خواهد شد. اطلاعات قبلی نشان می‌دهند که جدیدترین گوشی شیائومی از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۴ بهره خواهد برد و باتری بزرگ‌تری نسبت به‌ نسل‌های قبلی خود خواهد داشت.

نمایشگر شیائومی ۱۴ با وضوح ۲٬۶۷۰ در ۱٬۸۱۲ پیکسلی‌اش، تراکم پیکسلی ۴۶۰ پیکسل‌بر‌اینچ را به ارمغان می‌آورد؛ در حالی که شیائومی ۱۳ با وضوح ۲٬۴۰۰ در ۱٬۰۸۰ پیکسل، تراکم پیکسلی ۴۱۴ پیکسل‌براینچ دارد.

نمایشگر شیائومی ۱۴ وضوح 1.5K، نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز LTPO (متغیر) و حداکثر روشنایی ۳٬۰۰۰ نیت دارد؛ اما گوشی شیائومی ۱۳ از صفحه‌نمایشی با حداکثر روشنایی ۱٬۹۰۰ نیت استفاده می‌کند.

نمایشگر هردو گوشی شیائومی ۱۳ و شیائومی ۱۴ از استاندارد دالبی ویژن پشتیبانی می‌کنند. نمایشگر شیائومی ۱۴ توسط گوریلا گلس ویکتوس و نمایشگر شیائومی ۱۳ توسط گوریلا گلس ۵ محافظت می‌شود.

هنوز اطلاعات دقیقی از قیمت گوشی معرفی‌نشده‌ی شیائومی ۱۵ در دسترس نیست؛‌ اما احتمالاً تا قبل از ماه سپتامبر، خبرهای جدیدی از قیمت گوشی جدید شیائومی نیز فاش خواهد شد. باید دید که آیا شیائومی ۱۵ می‌تواند بهترین گوشی شیائومی لقب بگیرد یا نه.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات