گلکسی S24 اولترا حالا بهترین نمایشگر صنعت موبایل را دارد

جمعه ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
گلکسی اس ۲۴ اولترا در حال پخش فیلم
گلکسی S24 اولترا در آزمون روشنایی صفحه‌نمایش DXOMARK توانسته رتبه‌ی اول را کسب کند.
تبلیغات

بهترین گوشی سامسونگ یعنی گلکسی S24 اولترا در تست نمایشگر DXOMARK موفق شد رتبه‌ی اول را کسب کند. این گوشی نسبت به رقبایش یعنی گوشی گوگل مدل پیکسل ۸ پرو و گوشی آیفون مدل آیفون ۱۵ پرو مکس عملکرد بهتری دارد. نمایشگر جدیدترین پرچمدار کره‌ای از گلکسی S23 اولترا هم بهتر است.

DXOMARK بخش‌های مختلف نمایشگر S24 اولترا را مورد آزمایش‌ داده است. این پلتفرم می‌گوید که نتایج را در انواع آزمون‌های عینی و ادراکی، تحت شرایط کنترل‌شده‌ی آزمایشگاهی و واقعی، ارزیابی کرده است.

در جدول رده‌بندی DXOMARK، گوشی سامسونگ با ۱۵۵ امتیاز در جایگاه نخست جهانی قرار دارد. پیکسل ۸ پرو و پیکسل ۸ گوگل تنها با یک امتیاز اختلاف در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

گوشی آیفون ۱۵ پرو مکس با ۱۴۹ امتیاز در جایگاه هفتم قرار دارد. پرچمدار سال گذشته‌ی سامسونگ در جایگاه دوازدهم قرار دارد که نشان می‌دهد تلاش سامسونگ برای بهبود صفحه‌نمایشِ جدیدترین پرچم‌دارش موفقیت‌آمیز بوده است.

DXOMARK می‌گوید که سامسونگ گلکسی S24 اولترا به دلیل حداکثر روشنایی ۲٬۶۰۰ نیتی، خوانایی خوبی زیر نور خورشید دارد. این گوشی در آزمون خوانایی، امتیاز ۱۶۱ را به دست آورده که تنها یک امتیاز کم‌تر از پیکسل ۸ پرو است.

صفحه‌نمایش گلکسی اس ۲۴ اولترا همچنین مجهز به شیشه‌ی محافظ گوریلا آرمور است که بازتاب‌ نور را تا ۷۵ درصد کاهش می‌دهد؛ این یعنی کاربر نیازی به یافتن سایه یا پوشاندن صفحه‌نمایش با دست برای خواندن محتوای روی نمایشگر ندارد. البته روشنایی صفحه‌نمایش در همه‌ی سناریوها نتایج یکسانی ثبت نکرد.

هنگام مشاهده‌ی ویدئو، روشنایی نمایشگر در محیط کم‌نور قابل قبول بود. گفته می‌شود این گوشی رندر دقیقی از رنگ‌ها ارائه می‌دهد و از پس عدم تطابق نرخ فریم به خوبی بر‌می‌آید. در آخر DXOMARK گزارش داده که این گوشی هنگام اجرای بازی‌ها از لمس‌های غیر‌عمدی رنج می‌برد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات