بالاتر از گلکسی و هم‌سطح آیفون؛ پیکسل ۸ تا پنج سال آپدیت خواهد شد

سه‌شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۳
مطالعه 1 دقیقه
طراحی پشت پیکسل ۷ پرو
گوگل احتمالاً می‌خواهد رویکردی مشابه اپل در پیش بگیرد و گوشی پیکسل ۸ را تا پنج سال به آخرین نسخه‌ی اندروید به‌روزرسانی کند.
تبلیغات

بر اساس ادعای 9to5Google، مدت‌زمان پشتیبانی نرم‌افزاری از گوشی‌های پیکسل قرار است افزایش پیدا کند. اگر شایعه‌ی جدید حقیقت داشته باشد، پشتیبانی نرم‌افزاری پیکسل از پشتیبانی نرم‌افزاری گوشی سامسونگ طولانی‌تر خواهد شد.

سامسونگ در حال حاضر چهار سال به‌روزرسانی اندروید برای اکثر گوشی‌‌ها و انواع تبلت خود منتشر می‌کند. شماری از دستگاه‌های ارزان‌تر در خانواده‌ی گلکسی A و گلکسی F نیز شرایط مشابهی دارند. حتی شیائومی نیز در مسیری مشابه قدم برداشته است و می‌خواهد ردمی K60 اکستریم ادیشن را چهار سال به‌روزرسانی کند.

به‌روزرسانی چهار ساله‌ی سامسونگ در حالی ارائه می‌شود که گوگل سه سال به‌روزرسانی اندروید و دو سال به‌روزرسانی امنیتی برای گوشی‌های سری پیکسل ۶ در دسترس قرار داد. بر اساس ادعای منابع آگاه، گوگل در پی بازنگری در استراتژی‌هایش است تا سیاستی مشابه اپل برای به‌روزرسانی گوشی‌هایش در پیش بگیرد.

گوشی آیفون XS اپل که در سال ۲۰۱۸ با سیستم‌عامل iOS 12 منتشر شد، به‌روزرسانی iOS 17 را نیز دریافت می‌کند. در واقع اپل پنج سال مداوم از گوشی قدیمی‌اش پشتیبانی کرده است. پشتیبانی پنج ساله از پیکسل ۸ می‌تواند گوگل را از رقبای اندرویدی‌اش متمایز کند.

افشاگران از احتمال افزایش قیمت گوشی گوگل پیکسل ۸ در مقایسه‌ با نسل قبل خبر داده‌اند. به‌طور کلی انتظار می‌رود قیمت موبایل اکثر برندها در نسل جدید اقزایش یابد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات