تماشا کنید: کالبدشکافی گلکسی زد فولد ۵ لولای جدید آن را نشان می‌دهد

یک‌شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
گلکسی زد فولد ۵ سامسونگ در حالت نیمه بسته
سامسونگ امسال از سیستم لولای کاملاً جدید در گلکسی زد فولد ۵ بهره گرفته و تغییراتی در ساختار داخلی این گوشی تاشو اعمال کرده است.
تبلیغات

سامسونگ مدتی قبل جدیدترین نسل گوشی‌های تاشو خود یعنی گلکسی زد فولد ۵ و گلکسی زد فلیپ ۵ را معرفی کرد. اکنون ویدیوهای مختلفی مثل بررسی مقاومت جدیدترین گوشی تاشو سامسونگ منتشر گرفته است. کانال یوتیوب معروف JerryRigEverything نیز ویدیویی از کالبدشکافی زد فولد ۵ منتشر کرده تا نگاهی دقیق‌تر به قطعات داخلی این گوشی تاشو و ساختار جدید لولای آن داشته باشیم.

زک نلسون در ویدیو خود، به سخت بودن جداسازی قطعات گلکسی زد فولد ۵ اشاره و دلیل آن را طراحی پیچیده‌ی گوشی‌ تاشو توصیف می‌کند. او می‌گوید تعویض نمایشگر دستگاه مذکور می‌تواند‌ آسان باشد اما احتمال آسیب رساندن به آن همچنان وجود دارد و بنابراین افراد غیرحرفه‌ای نباید خودشان نسبت‌ به تعویض صفحه نمایش تاشو گوشی اقدام کنند.

زک در ویدیو کالبدشکافی گلکسی زد فولد ۵ به دیجیتایزر طلایی‌رنگ S-Pen اشاره می‌کند که خطوط عمودی روی آن می‌توانند سیم‌پیچ‌های مسی را در نوک قلم مذکور شناسایی کنند. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد با دقت بیشتری روی نمایشگر طراحی کرده یا متنی را بنویسد. قیمت گوشی سامسونگ گلکسی زد فولد ۵ حدود ۱۸۰۰ دلار است و با نگاه به ساختار داخلی این دستگاه می‌توان از دلیل تعیین چنین قیمتی مطلع شد.

زد فولد ۵ لایه‌ای برای پراکنده کردن ضربات وارده دارد که درواقع فوم سیاه‌رنگی با بریدگی‌های دایره‌ای است و پس‌ از برداشتن نمایشگر داخلی می‌توان آن را مشاهده کرد.

نلسون با برداشتن پد شارژ بی‌سیم گلکسی زد فولد ۵ به دو باتری مجزای این دستگاه دسترسی پیدا می‌کند. با کشیدن نوارهای مخصوص، باتری‌های گوشی به‌راحتی جدا می‌شوند و بدین منظور نیازی به اعمال الکل و موارد شیمیایی دیگر یا فشار زیاد نیست.

از همه مهم‌تر، لولای Flex گلکسی زد فولد ۵ از بخش بیرونی، میانی و داخلی تشکیل شده و زک نلسون توضیح می‌دهد مقاومت بالای آن به‌لطف چهار فنری است که فشرده می‌شوند و امکان باز ماندن لولا را تقریباً در هر زاویه‌ای فراهم می‌سازند.

بررسی زومیت از گلکسی زد فولد ۵، به همه‌ی ویژگی‌ها و قابلیت‌های این دستگاه و تفاوت‌هایی که با نسل قبلی خود دارد اشاره می‌کند که در صورت تمایل می‌توانید آن را مطالعه کنید. علاوه‌بر این ما بررسی ویدیویی گلکسی زد فولد ۵ را منتشر کرده‌ایم تا با جدیدترین نسل گوشی تاشو پرچمدار سامسونگ بیشتر آشنا شوید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات